Podvodník okrádá lidi na Tachovsku, vydává se za jiného!

Autor: zb, pes - 
25. srpna 2009
16:39

Podvodník okrádá lidi na Tachovsku. Slibuje stavební práce a se zálohami vždy zmizí. Navíc se vydává za jednoho z okradených. A toho teď málem seřezali ostatní, když po podvodníkovi pátrali.

Obrovské překvapení a leknutí prožil Zdeněk Pokorný (26) z Nahého Újezdce na Tachovsku. Přišel za ním totiž řidič kamiónu František Zámečník (40) z Bezděkova a chtěl si to s ním pořádně vyříkat. Podvodník totiž obral tiráka o 48 tisíc Kč poté, co se mu představil jako Pokorný. Vzápětí se ukázalo, že oba muži jsou oběti. Podvodník Jan Bača nejdříve vylákal peníze a okradl pravého Pokorného a pak podváděl další lidi na Tachovsku pod jeho jménem. „Před půl rokem mne obral o 80 tisíc Kč. Mám strašný vztek, že pořád běhá po svobodě a dělá další a další podvody. Nejhorší je, že se vydává za mne a špiní mi tak mé jméno,“ postěžoval si Blesku Zdeněk Pokorný. Není jediný, koho podvodník Bača obral. „Já mu zaplatil zálohu 48 600 Kč na izolaci a zateplení domu. Nasliboval mi, že než se vrátím z ciziny domů, bude to hotové. Za měsíc jsem přijel a nic udělané nebylo. Od té doby mi posílá desítky SMS a snaží se mi vodit za nos, že všechny peníze mi vrátí,“ smutně říká František Zámečník.

Podfukář Bača ale pořád loví na Tachovsku a podvodů přibývá. Mluví se o tom, že už lidi obral nejméně o tři čtvrtě miliónu korun. „Už jsem ho 3 měsíce neviděla,“ tvrdila Blesku žena ve Vítkově, kde Bača bydlel. „To není pravda. Já ho spatřil před týdnem,“ pověděl soused. Tachovská hospodářská kriminálka se o podvodníka zajímá. „Vyšetřování je na začátku. Poškození lidé se nám hlásí. Kvůli možnému ovlivnění vyšetřování, nebudeme teď poskytovat žádné informace,“ uvedla Květa Vlčková z ředitelství policie v Tachově. Podle informací Blesku byl teď v létě Bača odsouzen trestním příkazem tachovského soudu k podmínce. Soudce ho potrestal za nedovolené podnikání. Stejně jako teď, tak v letech 2007 až 2008 nabízel zednické práce a obstarání stavebního materiálu. Vždy vybral zálohu a nic neudělal.

marie60 ( 17. září 2011 17:52 )

 Nechápu, když cizí chlap přijde k nám a bude chcet předem na něco nějaké prachy, tak už mi bude v tu chvíli podezřelý a vypakuji ho ven.Někteří jsou neodbytní,jak vši.Lidi, bud´te už konečně víc opatrní !

monaliza ( 27. srpna 2009 23:26 )

Nejsem hloupej,jen duverivej.Nasel jsem firmu,zadal ji zakazku,dal zalohu,dostal stvrzenku a tim to zkoncilo..Presne tak,jak lide v clanku.Proto to pisu-at PAULEN NENAPALI VICE LIDI!!NEZ NA NEJ DOJDE!

monaliza ( 25. srpna 2009 23:11 )

protoze nas taky okradl!Shrabnul prachy za dodani dveri a nic!uz do dubna!je to taky popdvodnik!POZOR na nej a jeho firmu TESPRA!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud