Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Jezera pod Pálavou? Past na opilé plavce!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: David Malík, ilustrační foto)
Autor: Ondřej Požár - 
29. července 2009
05:05

Policejní potápeči pátrali 5 dnů po mladíkovi (†25), který se před týdnem zamotal do vodních travin a utopil! Podcenil své síly a bouřlivé počasí a navíc byl opilý! Za posledních 7 let v jezerech pod Pálavou utonul každý rok jeden rekreant.

Nešťastná událost se odehrála ve Velké laguně Novomlýnských nádrží u Pasohlávek na Břeclavsku.

Plavci i surfaři by si měli dávat pozor na vítr, velké vlny i na vodní traviny, které ve Velké laguně rostou ode dna k hladině. Některé trávy a řasy jsou dlouhé až 2,5 metru. Tělo poslední oběti traviny doslova omotaly.

„Je možné, že tělo se zamotalo do trávy. Ovšem díky ní tu máme ve Velké laguně čistou vodu,“ namítl šéf kempu Jan Duda. Potíže s trávou ve vodě ale měli i potápěči. Ti se z ní museli při pátrání vyřezávat.

Duda však upozornil, že mladík i jeho přeživší kamarád byli opilí. „Byla to jejich nezodpovědnost, že skákali ze šlapadla do vody, i když se to nesmí. Koupání v laguně je na vlastní nebezpečí. Upozorňují na to cedule. Plavčíci tu nejsou, na to nemáme,“ vysvětlil správce kempu.

Podle potápěčů by však na březích měla být nějaká služba. Do vody se totiž vydají právě opilí lidé. Snad i proto jsou policejní pátrači přesvědčeni, že letos určitě k Novomlýnským nádržím k tonoucím hazardérům ještě pojedou.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud