Ostrava: Narkoman týral svoji těhotnou přítelkyni

Několik měsíců podle policie týral jedenatřicetiletý muž z Ostravy Hrušova svoji o tři roky starší družku. Partnerku bil dřevěnou deskou, kopal či dokonce jí pálil vlasy. V útocích pravidelnému uživateli pervitinu nezabránil ani fakt, že žena byla těhotná.
Muže policisté obvinili z týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě a vydírání. Soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby. Podezřelému hrozí až osm let vězení.
"Několikaměsíční martýrium vyvrcholilo 24. března. Týraná žena, která je v sedmém měsíci těhotenství, si přes noc prožila zřejmě nejhorší chvíle," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že útočník těhotnou družku po předchozí hádce chytil za vlasy a stáhl na zem.
"Kopl ji několikrát do obličeje a pak ji pěstmi bil i do hlavy a břicha," řekla Holčáková s tím, že pak vytáhl nůž a ženu pořezal ve tváři. Pak si napadená podle policie musela kleknout a nechat se stříhat nůžkami. "Když se žena bránila, muž ji měl bodnout nůžkami dvakrát do zad. Zbylé vlasy pak násilník chtěl pálil zapalovačem. Žena si hlavu měla hasit hadrem," popsala dění v bytě. Násilník pak údajně chtěl ženě oholit hlavu žiletkou. V té chvíli se mu ale žena vysmekla a chtěla utéct. "Byla ale natolik vyčerpaná, že zakopla a spadla ze schodů z prvního patra do přízemí," řekla policistka.
Podobné situace se v bytě údajně od listopadu odehrávaly několikrát týdně. Týraná žena nic nenahlásila. Nikdy se ani nenechala ošetřit. Pomoc nevyhledala údajně ani tehdy, kdy po jednom z útoků nemohla tři dny chodit. Po posledním incidentu se ale telefonicky obrátila na pracovníka Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava, který v rodině vykonával dohled.
"Muž po příchodu do bytu a pohledu na zuboženou ženu okamžitě jednal. Přivolal policisty i rychlou záchrannou službu. Žena byla ihned převezena do nemocnice, kde byla hospitalizována. Podezřelý skončil v policejní cele," uvedla mluvčí.
Podle zasahujících policistů byt připomínal místo hrůzy. "Opálené vlasy, krevní stopy, rozházené věci, rozsypané potraviny," řekla mluvčí. Dodala, že oběť vzhledem k silnému rozrušení i zranění nebyla zatím schopna výslechu. "Doba léčení fyzického zranění nebyla dosud stanovena, žena je stále hospitalizována v nemocnici. Následky na psychice zřejmě oběť ponese mnoho let, tak jak je to u obdobných případů domácího násilí," uvedla.
Je to dobytek.Natáhnout jej na skřipec ,řezat a solit.obře ubližuje slabšímu a ještě k tomu ženě.Škoda jen že to ta žena nenahlásila dřív.Tedˇurčitě bude i určité riziko pro miminko.Ale snad to zvládnouHodně štěstí jim přeji a on ať se smaží v pekle