Zločin na internetu: Muž šířil pedofilní porno!

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK - 
27. března 2009
11:51

Policie dopadla na Olomoucku muže, který údajně od března do října loňského roku nabízel na internetu dětskou pornografii. Kriminalisté dostali podnět loni v červnu přes Interpol od kolegů až z Brazílie.

Při domovní prohlídce pak nalezli přes 56.000 souborů s krátkými klipy i delšími filmy. Podle znalců bylo obsahem drtivé většiny z nich porno s dětmi ve věku od čtyř do 15 let. Novinářům to dnes řekl olomoucký kriminalista Petr Kolísek.

Brazilští policisté upozornili české kolegy na to, že z počítače na českém území je nabízena dětská pornografie. Přes regionálního poskytovatele připojení k internetu kriminalisté dohledali konkrétní adresu a zabavili počítač i s výše zmíněnými datovými médii.

"Ta byla předána znalci z oboru kybernetiky. Podle něho se až na ojedinělé výjimky jedná o filmy a filmové klipy. Znalec z oboru pediatrie pak konstatoval, že více než 90 procent souborů obsahuje pornografii využívající děti, a to i v nejtěžších formách zneužívání," uvedl Kolísek. Dodal, že obsahem snímků byla výhradně pedofilní tematika.

Šestadvacetiletý majitel počítače i dat byl už v minulosti odsouzen za ohrožování mravnosti a přípravy pohlavního zneužívání. Soud mu mimo jiné nařídil ochranné ambulantní sexuologické léčení.

Policie ho nyní obvinila z šíření pornografie, přechovávání dětské pornografie a porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Obviněný totiž podle policie navíc používal nelegální kopie počítačových programů. Pokud bude uznán vinným, hrozí muži podle současné kvalifikace skutků až šestileté vězení.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání