Zdrogovaný řidič se sám chytil do pasti

Policisté honili sfetovaného řidiče na Šumpersku
25. března 2009
15:28

Běžná silniční kontrola se zvrhla ve zběsilou honičku na zdrogovaného řidiče z Lipníka nad Bečvou na Přerovsku. Policisté hříšníka chytili až v Dolních Studénkách, kde se s autem zasekl v jedné z uliček.

"Dvoučlenná hlídka projížděla v noci v Šumperku sídlištěm na ulici Pod Senovou, když ji zaujal pomalu jedoucí Ford Sierra. Způsob jízdy vozidla byl podezřelý, proto ho začali policisté sledovat až do ulice Prievidzská, kde zajelo do slepé ulice. Zde se rozhodli zkontrolovat osádku a služebním vozidlem zastavili za autem tak, aby nemohlo vyjet. Na žádost o předložení dokladů k řízení a provozu vozidla, se řidič začal omlouvat, že je zapomněl doma, a že vozidlo je jeho kamaráda. Dechová zkouška u řidiče byla negativní," sdělil deníku Právo ve středu šumperský policejní mluvčí Miloslav Svatoň.

I když řidič tvrdil, že majitele auta zná, nebyl schopen uvést jeho jméno. Když mu policisté řekli, že informace, které ze sebe nakonec "vyloudil",  jsou mylné, začal být nervózní a zmatený. Nakonec byl hlídkou vyzván, aby s ní odjel na stanici kvůli zjištění pravé totožnosti.

Naskočil do auta a ujel

Muž řekl, že si jen vezme věci a pojede s policisty. V tu chvíli naskočil do auta a začal ujíždět. Kličkoval mezi zaparkovanými vozy a přes obrubník vyjel na chodník. Absolutně nereagoval výstražná světla, houkání ani na nápis STOP. Stovkou si to hnal mezi panelovými domy, bránil policistům v předjetí a snažil se je vytlačit ze silnice.

V Dolních Studénkách se jim snažil ujet v uličkách, ale když vjel do jedné z nich, čekala tam na něho spuštěná závora. V tu chvíli spadla klec.

"Při zadržení, převozu i na policejním oddělení se muž již projevoval zmateným chováním, byl dezorientovaný a mluvil nesrozumitelně. Policisté proto přistoupili k provedení testu na užití omamných a psychotropních látek, který byl s pozitivním výsledkem na amfetamin. Potom se muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve a moči," sdělil Svatoň.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud