Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Za pokus o vraždu při sexu do vězení nechce, zmizel!

Antonín Šafář
Antonín Šafář  (Autor: Foto Blesk – Zbyněk Schnapka)
Autor: zb - 
16. března 2009
15:57

Osm let vězení vyfasoval Antonín Šafář (46) za to, že se při sexuálních hrátkách pokusil zabít Martina Zemana (18). Teď ho opět hledá policie, zmizel...

Šafář totiž nenastoupil v řádném termínu do vězení a zmizel. Opakuje se tak situace z loňského roku, kdy po vyhlášení prvního rozsudku se po Šafáři slehla zem. Drama pokusu vraždy se odehrálo na chatě u Pňovan na severu Plzeňska, kam Šafář pozval Zemana. Ještě se svojí manželkou pak všichni tři dováděli a zkoušeli různé sexuální praktiky.

"Šafář pak drobného chlapce uhodil a pokusil se ho uškrtit," uvedl státní zástupce Petr Brýda. "Pozval jsem ho, protože jsem potřeboval opravit sprchu. Nechtěl ale odjet. Naštval mne. Byl jsem unavený a nekontroloval jsem se," hájil se Šafář.

Soud mu neuvěřil. "Škrtil, útočil proti krku. Musel vědět, že může způsobit smrt udušením," uvedl soudce Jan Špeta. Život padesátikilovému Zemanovi zachránilo to, že upadl při škrcení do bezvědomí. Šafáře k 8 letům vězení definitivně odsoudil letos v lednu Vrchní soud v Praze.

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání