Zapálil při výuce spolužáka, jde sedět!

Ilustrační foto  (Autor: Archív)
Autor: ČTK - 
4. března 2009
07:26

Krajský soud v Plzni definitivně potrestal za ublížení na zdraví sedmnáctiletého mladíka, který loni na jaře ve škole zapálil spolužáka.

Informuje o tom MF Dnes (MfD). Mladík nastoupí na sedm měsíců do vězení pro mladistvé. Student utrpěl popáleniny s doživotními následky.

"Odvolání obžalovaného i státního zástupce proti rozsudku okresního soudu jsme zamítli," řekla předsedkyně odvolacího senátu Marie Ungrová.

Při praktickém vyučování studenti v dílnách v Blovicích se chlapci učili pracovat se soustruhem. Při odmašťování a čištění stroje na sebe jeden z nich nešťastnou náhodou převrhl kelímek s benzinem. Jeho spolužák ho pak zapálil zapalovačem.

I když spolužáci z hocha hned strhali hořící šaty, utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na 20 procentech těla, hlavně na obličeji, rukou a hrudníku. Mladík má podle znalců doživotní následky, je na tom špatně i psychicky.

Nepodmíněný trest je podle MF Dnes od úterý pravomocný. Advokát chlapce Ivo Žižkovský řekl, že dovolání podat nemohou. "Nejsou pro to splněné zákonné podmínky. I když můj klient považuje rozhodnutí soudu za tvrdé, pro něj samotného je největším trestem pocit, že ublížil spolužákovi," Žižkovský.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít