Ostravský dětský rekordman: 150 zločinů

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK - 
19. února 2009
16:49

Minimálně 150 zločinů má údajně na svědomí patnáctiletý chlapec z Ostravy. Podle policistů jde o rekordmana, který kradl vždy během útěků z výchovných a diagnostických ústavů.

Jeho kariéra zločince začala v roce 2004. Do dnešního dne způsobil škodu téměř 2,5 milionu korun, řekla ve čtvrtek novinářům mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Chlapec v lednu oslavil patnácté narozeniny. "Byl si vědom, že je nepostižitelný. Ke všem zločinům se vždy přiznal. Říkal, že kradl, aby si během útěku opatřil peníze na jídlo a zábavu," řekl kriminalista Radim Teichmann. Dodal, že hoch z ústavu utekl téměř čtyřicetkrát. "Otec mu už zemřel. Matka i se sourozenci žije v Anglii," uvedl policista.

V ústavech strávil vždy jen několik dní a opět utekl. Na útěku je i nyní. "Předpokládáme, že i nyní páchá trestnou činnost. Pokud jej dopadneme a usvědčíme, bude už trestně odpovědný," dodal kriminalista.

Školák se podle policie zaměřoval především na krádeže věcí z automobilů. Vždy rozbil okno nebo vypáčil zámek. Na svědomí má ale i vloupání do restaurací, rodinných domů či stánků s občerstvením. Ukradené věci pak prodával na ulici chodcům. Když byl na útěku, přespával u kamarádů, rodinných příslušníků či ve sklepích panelových domů.

oldedek ( 20. února 2009 17:17 )

možná, že by stačilo, kdyby se zveřejnila jeho fotografie....

automatic ( 19. února 2009 18:06 )

mam problem.žijem tu!čo mam napisat ked neni ja čech. lebo su zo slov...a a eště rom. to mam tri občanství ...

automatic ( 19. února 2009 18:01 )

A JE TO VŮBEC NÁROD? NENÍ TO KMEN?

automatic ( 19. února 2009 17:55 )

NE!A BYLO TO V OSTRAVĚ?

komarius ( 19. února 2009 17:26 )

JAKÉ JE ASI NÁRODNOSTI,ASI JSEM NA 99%UHÁDL!!!...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání