Generál Blaško: Na všechno jsem zůstal sám

Autor: čad - 
26. ledna 2009
15:34

Matka zavražděného Jakuba (+9) Hana Šimánková (+52) se otrávila plynem. "Podle výsledků pitvy se žena otrávila oxidem uhelnatým," sdělila Blesku.cz policie. Generál Blaško tak během několika měsíců přišel o syna i o partnerku.

"Teď jsem na všechno zůstal sám, musím to vše u soudu dotáhnout dokonce i za Hanu," řekla Blesku přítel paní Hany a otec malého Jakuba generál Hynek Blaško. "V bytě jsou nová plastová okna a plynový kotel. Hanka sháněla kominíka, aby komín zkontroloval," řekl Hynek Blaško Blesku.cz po zjištění příčiny smrti Hany Šimánkové.

Hynek Blaško nám také sdělil, že paní Hana nebyla v dobrém zdravotním ani psychickém stavu. "Měla brát léky na uklidnění, ale odmítala je. Říkala mi, že by z nich byla otupělá. Chtěla mít stále jasnou mysl," řekl. Již začátkem prosince minulého roku se Hana Šimánková Blesku svěřila, že trpí bolestmi hlavy a má problémy s tlakem.

Hynku Blaškovi volala paní Šimánková naposledy ve středu a stěžovala si, že jí není dobře. Později mu ale volala znovu s tím, že už je jí lépe a její přítel si nemusí dělat starosti.

Jaroslav Šimánek našel svou sestru Hanu v neděli po 18. hodině. Patrně také zabránil další tragédii - explozi plynu v bytě. "Jel jsem krátce po osmnácté hodině kolem jejího domu. V bytě byla tma, to mě bylo divné. Mám od jejího bytu klíče, přesto jindy raději vždy zazvoním. Tentokrát jsem byt odemkl a okamžitě ucítil plyn," popsal Blesku situaci Jaroslav Šimánek. "Na sporáku stála pánev a pod ní ucházel plyn. Okamžitě jsem uzavřel plyn a začal větrat," řekl Blesku bratr paní Hany.

Matka zavražděného Jakuba zemřela za podivných okolností. "Hlavu měla opřenou nalevo o stěnu, ruce měla zakrváceny na koberci byla krev a zvratky," jen stěží potlačoval zoufalství pan Jaroslav. Ten na místo okamžitě přivolal záchranku a policii.

"Podle předběžné lékařské zprávy nařízené soudní pitvy, žena zemřela na otravu oxidem uhelnatým," řekla mluvčí havlíčkobrodských policistů Marcela Lavická. Dál celý případ odmítla dále komentovat.

"Je to hrůza. Začátkem února čekal paní Hanu soud s vrahem jejího syna. Měla připravenou řeč. Byla nespokojená s prací policie, která měla k dispozici videosnímky z kamerového systému Městské policie," řekla Blesku.cz jedna z nájemnic domu, kde paní Hana zemřela.

Matka zavražděného Jakuba (+9) je mrtvá! Čtěte zde.

Jakoubka (+9) zabil tenhle netvor! Čtěte zde.

perlaxx ( 2. února 2009 18:52 )

Je to divne ta smrt pani Hany. Proc ta krev a na hlave? Mozna spadla ale take mozna ne. Byla nespokojena s prubehem vysetrovani, mela pripraveno mnoho otazek... Je tu proste mnoho otazniku. Ten plyn mohl uhasit kdekdo. Je to cele divne.

vera51 ( 26. ledna 2009 19:00 )

Život je někdy fakt krutej,ale genrál Blaško je silná osobnost a časem se rány trochu zacelí ale toho zmetka co ho připravil o štěstí bych mu dala na chvilku do ruky,aby ten zmetek trpěl.

palko1961 ( 26. ledna 2009 15:02 )

Tomu spinavci co zabil toho maleho klucinu a ted i jeho matku by meli ve vezeni naordinovat nejmene 50 let samotky bez oken a svetla.

pazout ( 26. ledna 2009 11:46 )

Vězení je pro takového bastarda málo, zasloužil by si viset. Pevně doufám, že se o něj spoluvězni dobře postarají.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud