Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Na falešných neschopenkách vydělali miliony?

Autor: Ondřej Požár - 
14. ledna 2009
11:20

Falešné neschopenky měla vystavovat lékařka Alena Kubáčová z Brna, která ve středu stanula před tamním krajským soudem. S dalšími šesti obviněnými čelí obžalobě, že zfalšovanými doklady o pracovní neschopnosti připravili státní pokladnu o více než 11 milionů korun!

Podle obžaloby byl postup následující: lékařka vystavila neschopenku lidem, kteří měli fiktivní zaměstnání s vysokým platem a získávali tak slušné nemocenské dávky. O státem vyplácené peníze se dělili a podle státního zástupce okradli Okresní správu sociálního zabezpečení v Kroměříži a Městskou správu sociálního zabezpečení v Brně o zhruba 11,5 milionu korun.


Doktorka Kubáčová tvrdí, že je nevinná! "Já sama jsem žádné falešné neschopenky nevystavila. V létě 2007 mi někdo během polední pauzy, kdy jsem byla na obědě, z ordinace ukradl 159 nevypsaných neschopenek! Na těch pak byla razítka třiceti jiných lékařů, kteří v tom figurovali," brání se lékařka.

Předloni v prosinci ji zavřeli do vazby, kde strávila přes sedm měsíců. Pustili ji loni v červenci a teď bude souzena na svobodě.

Kubáčová také tvrdí, že na řadě neschopenek byla zfalšovaná razítka na její jméno i na jména dalších lékařů! "Oni měli i padělaná razítka notáře na plné moci, aby mohli nemocenské dávky vybírat za údajně nemocné pacienty," vysvětlila lékařka.

Na průšvih s falešnými neschopenkami prý přišla ve chvíli, kdy jí loni v srpnu začala správa sociálního zabezpečení neschopenky vracet. "Poslala jsem tehdy doporučený dopis, že mi ty neschopenky ukradli, ale policie se mi vysmála!" zlobí se doktorka Kubáčová.

Po propuštění z vazby se léčila šest týdnů na psychiatrii. "Zhubla jsem na 48 kilogramů," dodala obžalovaná. K soudu se dostala prý jen proto, že měla nejvíc registrovaných pacientů, na které byly falešné neschopenky vystavené.

Soudní proces s Alenou Kubáčovou, Michalem Rusňákem, Miroslavem Badim, Jurajem Karalo, Helenou Růžičkovou, Lukášem Strnadem a Helenou Naďovou začíná formálně ve čtvrtek. Obžalovaným hrozí za podvod pět až dvanáct let vězení.

bubu ( 15. ledna 2009 21:34 )

Stale si rikam kam mizi penize a uz je to tady ale chapu 30kc je malo od ks pri mereni tlaku , jen tak dal a bude opet kc ve zdravotnicvi jen tak dal .

kvetuska16 ( 15. ledna 2009 07:43 )

kazdy normalni clvek vi ,ze kdyz prijde kakaova tvaricka s prijmem 50000 a jde si pro neschopenku ,ze je to hovadina. dobre vam tak chrapouni.

spelec5 ( 14. ledna 2009 12:40 )

Jó, zapleť se s hnědoobčanama a jseš v kriminále natošup paní doktorko . Holt za blbost se platí !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud