Epileptička se upálila, ale domov uchránila

Těžce nemocná žena spolykala před smrtí větší množství léků, polila se benzínem a zapálila.
Epizoda jak vystřižená z hororového filmu se odehrála v Dobré Vodě na Pelhřimovsku. Z vrat stodoly jedné z usedlostí nečekaně dopoledne vybíhá hořící postava ženy, která po několika metrech bezvládně dopadá doprostřed dvora, aby pak plameny dokonaly dílo tragédie.
Krátce před jedenáctou hodinou ohořelé zbytky těla nešťastnice (58) uprostřed dvora nachází její dcera (30). Přivolaný lékař už jen konstatuje smrt.
"Žena trpěla nevyléčitelnou epilepsií a nebyl to její první pokus o dobrovolný odchod ze života," uvedl ve své zprávě mluvčí jihočeské krajské policejní správy Dušan Klícha. Podle vyjádření některých obyvatel obce se sebevražedkyně do posledního okamžiku chovala překvapivě odpovědně k rodinnému majetku.
"Ona využila okamžiku, kdy nikdo nebyl doma. Muselo jí to ale myslet do poslední chvíle, protože už hořící vyběhla na dvůr, aby od ní nic nechytlo," neskrývala své slzy jedna z žen postávajících poblíž osudného domu.
Podle zjištění Blesku, policisté ve stodole nalezli plastový kanistr s benzínem, kterým se žena těsně před smrtí celá polila. "Ještě předtím však požila větší množství nejrůznějších léků," upřesnil poslední okamžiky ženina života mluvčí pelhřimovských policistů Josef Bláha. Tělo zemřelé bylo převezeno do Českých Budějovic k soudní pitvě.