Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Bývalý farář: Zpronevěra a sex?!

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: krč - 
14. října 2008
19:40

Přes půl milionu korun zpronevěřil farář Církve československé husitské Zdeněk Lulek (76) z Chrudimi. I když peníze vrátil, případ vyšetřuje policie. Podle některých informací farář platil za erotické služby mladých Romek!

Tomu však nikdo v Chrudimi nechce věřit. Když orgány církve zjistily, že faráři chybí peníze, provedly důkladnou kontrolu. Scházelo 580 000 korun. Farář poté částku sice uhradil, ale církev předala vše policii.

"Finanční částka se upřesňuje. I když byly peníze farářem vráceny, hrozí mu u soudu dva až osm let vězení," uvedla Věra Hamáčková z chrudimské policie.

Peníze měla církev připravené na byt pro nového kněze. Lulek je však dal romské rodině.

Podle biskupa Štěpána Kláska to může mít souvislost s dva roky starým případem, kdy Lulka vydírala romská dívka. Přivinula si tehdy jeho hlavu ke své hrudi a vyfotila to mobilním telefonem. Lulek jí tehdy zaplatil 73 000 korun. Případ se však dostal přesto na veřejnost a skončil u soudu. Irena Heráková tehdy dostala za vydírání podmínku. Nyní dal farář rodině peníze údajně dobrovolně. V církvi to vysvětlil tak, že potřebovali peníze na léčení.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání