Z nočního chodce je vrah

Nemusíte jít sami temnou ulicí, můžete sedět v bezpečí auta, a přesto se můžete stát obětí vraždy. Z naštvaného chodce se stal vrah. Dostal 10 let!
Smrtelným nebezpečím pro člověka v Praze může být i obyčejný naštvaný chodec! Právě kvůli chodci na zebře je teď muž (†29) mrtvý. A ze studenta Mariana Voňky (27) je vrah! On byl tím chodcem, který řidiče v afektu zabil! Včera ho odsoudili na deset let.
Pro řidiče i studenta do chvíle, než se setkali, to byl pohodový večer. Řidič byl s kolegy v divadle a pak chtěli někde posedět. Student popíjel v hospůdce se spolužáky a po šestém pivu šel domů. Ti dva se střetli na Kozím plácku, kousek od Haštalské ulice.
Šofér si Voňky u přechodu všiml na poslední chvíli a zastavil těsně před ním. "Vjel mi až na nohy. Naštval jsem se a praštil mu do auta," bránil se u soudu student. Podle svědků řidič vystoupil a chtěl si to s chodcem vyříkat. Jenže se začali prát.
"Kolega nastoupil zpátky do auta, ujel pár metrů a zhroutil se," odsvědčili spolujezdci. Lékař, kterého zavolali, už mohl jen konstatovat smrt. "Nevím, že bych bodal," hájil se Voňka. O tom, že šoféra zabil, se prý dozvěděl později. Podle včerejšího verdiktu si má Voňka odsedět deset let. Stejně jako žalobce se ještě může proti verdiktu odvolat.