Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Pedofilní vrah před 30 lety zavraždil Haničku (†11): Teď hrozilo, že ho pustí z ústavu

Autor: dce - 
7. června 2019
19:37

Nález podřezané a znásilněné Haničky (†11) před 30 lety otřásl Prahou. Ležela ukrytá v křoví s taškou rozsypaných třešní, které šla nasbírat, asi aby potěšila maminku. Její vrah se po pár dnech na polici přihlásil sám, strážci zákona ho ale tehdy už podezřívali. Zdeněk Moré (71) se totiž na místě činu obnažoval před dětmi a ty si ho velmi dobře pamatovaly.

Otřesná událost se odehrála 7. června 1989. Jedenáctiletá Hanička vyrazila odpoledne do libeňského sadu Třešňovka natrhat právě dozrávající třešně. "Tak co, natrhala sis jich dost?" ozvalo se zpod žebříku, na kterém stála. Ptal se ji tehdy jednačtyřicetiletý Zdeněk Moré. Dívka se ho bála a strachovala se i slézt ze stromu. Chtěla využít chvíle, kdy kolem procházel mladík, ale než slezla, byl už pryč.

To byla pro Morého skvělá šance. Podle iDnesu ho vzrušilo, jak se dívce vyhrnuly tepláky a odhalilo se jí spodní prádlo, později se ohnula pro popadané třešně a tím měl jasno. "Jak se pro ně ohnula, tak to na mě přišlo. V prostoru třešňovky bylo takové divné ticho a to na mě spolu s pozicí poškozené silně zapůsobilo. Přiblížil jsem se k ní potichu zezadu, chytil jsem ji loktem za krk, přimáčkl k tělu a pozvedl ze země. Potom jsem se s ní několik metrů prodíral křovinami," stojí v policejním protokolu.

Moré dívenku znásilnil a pak z kalhot vytáhl sadařský nůž, který jí zabodl zboku do krku. Podřízl ji a teplá krev, která se mu vyvalila na ruce, ho znovu vzrušila. Dívku ukryl v křoví a krev si z rukou olízal.

O dva dny našel tělo dívenky spolužák, Morého policie začala podezřívat díky několika svědeckým výpovědím dětí, které se v okolí pohybovaly. Navíc ho tam neviděly poprvé. "Toho chlapa jsme tam vídali často a vždycky kousek od nás si stáhl kalhoty, vytáhl přirození a něco s ním dělal. Při tom se na nás koukal. Nevadilo mu, že ho vidíme," popsal čtrnáctiletý Michal.

Moré tehdy ještě nařčení z vraždy odmítl, po pár dnech se ale sám doznal. Trestu smrti unikl jen o vlásek, dostal 25 let natvrdo a v roce 2014 putoval z vězení na uzavřené oddělení bohnické léčebny, kde je dodnes.

Ve středu ovšem soud řešil možnost jeho propuštění, jak ostatně musí každé dva roky. Soud se ztotožnil se závěry lékařů. "U pana odsouzeného byla diagnostikována pedofilie, sadismus, slaboduchost a také těžká porucha osobnosti. Zatím se nadále jeví pro společnost jako nebezpečný,“ zdůvodnil podle iDnesu soudce Petr Fassati. Další možnost propuštění bude mít Moré tedy až za další dva roky.

petrsemerad35 ( 13. dubna 2020 11:35 )

diky Vaclavu Havlovi,a doufam že se ten s***syn ven nedostane....kvuly takovym bezpateřnim lidem jako jste vy

petrsemerad35 ( 13. dubna 2020 11:33 )

Na by mě zajimalo jak jste se k tomu všemu dostal jednak to bylo vše jinak než tady píšete a mohu řici že si to pamatuji velmi dobře!!!!!Protože Hanička byla moje sestřenice,a tahle zruda co eště nechcipla a živí ho debilni státní zařizení kde ma defac to volnej pohyb ....ale spiš mě zajimate vy,protože moje teta pořad žije a dodnes se s toho nedostala a vy si dovolite to davat a estě psat jinak než to bylo!!Protože on to měl připraveny několik měsicu do předu bylo to uchyl co nás jako děti pozoroval,tak žě to řeknu takhle byl to uchyl kterýmu bylo jedno jestly to je holčička nebo kluk,ale vim jedno že měl dostat trest smrti a unikl jen kvuly

xxxx666 ( 8. června 2019 08:18 )

Ty tupé stvoření v hrobě leží evidentně dvě osoby a jistě již od pohledu dospělé,takže pokud máš iq pokojové teploty nekomentuj nic prosím ano.

liskabystrouska ( 8. června 2019 06:20 )

ano a soudy je ochranuji v Usa by byl normalne v base

dobraduse ( 7. června 2019 21:45 )

A proč ho živíme 30 let, proč nedostal trest smrti "

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud