Ráno krátce před půl osmou projížděl po ulici Okružní v Jihlavě, když v blízkosti autosalonu spatřil skupinku lidí, kteří stáli na chodníku a dávali mu máváním pokyn, že se tam něco děje, aby zastavil. Policista na jejich pokyn reagoval a když zastavil, tak na místě zjistil, že na zemi leží bezvládné tělo muže, který je zraněný na hlavě. Policista společně s jedním z občanů, kteří se již nacházeli na místě, začali muži okamžitě poskytovat první pomoc. Muž byl v bezvědomí a nedýchal.

Policista proto začal muže oživovat a začal u něho provádět nepřímou srdeční masáž, ve které pokračoval až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. U jednapadesátiletého muže se tak podařilo dvěma zachráncům obnovit základní životní funkce a posádka zdravotnické záchranné ho poté z místa převezla na anesteziologickoresuscitační oddělení jihlavské nemocnice.

Dopravní policista tak prokázal svoji osobní statečnost a zařadil se mezi policisty, kteří mohou být svým profesionálním vystupováním a jednáním příkladem pro všechny své mladší kolegy.

mjr. JUDr. Dana Čírtková tisková mluvčí PČR