Neděle 14. srpna 2022
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 26°C

Britský profesor varuje před dvěma častými příznaky omikronu. Můžete je přehlédnout

Autor: DVL - 
6. srpna 2022
11:41

Britský profesor Tim Spector, který založil aplikaci Zoe Covid, varoval, že lidé by se měli jít ihned otestovat, jestliže pocítí tyto dva příznaky - ranní únavu, a to dokonce i po dobrém spánku, a bolest v krku. Informoval o tom britský deník Independent.

Přední profesor varoval lidi, aby předpokládali, že mají covid-19, pokud se probudí s těmito dvěma příznaky. Dodal, že bolest v krku byla často zaznamenána u lidí, kteří měli koronavirus místo obyčejné chřipky.

Tyto informace přišly během nárůstu případů v Británii, kde v týdnu 7.-14. července došlo k sedmiprocentnímu nárůstu infekce, nakazilo se téměř 3,8 milionu lidí, v předchozím týdnu to bylo podle tamějšího statistického úřadu 3,5 milionu lidí. Šlo o nejvyšší odhady za všechny ostatní týdny od poloviny dubna, nicméně se jedná o stále menší počet než na konci března tohoto roku, kdy odhadované počty nakažených činily 4,9 milionu obyvatel.

„V současnosti je tady dvakrát více případů covidu-19 než obyčejných chřipek,“ napsal na sociální síť Twitter. „Poměr nikdy nebyl tak vysoký.“

„Příznaky jsou skoro stejné, akorát se obecně únava a bolest v krku pojí ke covidu-19,“ napsal ve svém dalším tweetu. „Doufejme, že tato vlna brzy pomine.“

Profesor Spector dále dodal: „Pokuste se nechat otestovat, pokud můžete. Pokud to nejde, předpokládejte, že máte chřipku, a držte se dál od ostatních lidí, dokud se nebudete cítit lépe.“

Minulý týden pak řekl: „Nová studie naznačuje, že nové subvarianty BA.4 a BA.5 obě pracují tak, že obchází existující ochranné mechanismy a také některé z nich neutralizují. Není proto divu, že se jim tak daří, neboť případy covidu-19 ve Velké Británii vyletěly rekordně nahoru.“

Nejhůře je na tom Skotsko, kde se odhaduje, že 340 900 lidí mělo mezi 7.-14. červencem covid-19, jinými slovy přibližně každý patnáctý člověk.

K nárůstu došlo poté, co nastala vlna omikronu. Analýzy ukázaly, že v Anglii byly úrovně infekce vyšší než během první koronavirové vlny, kdy počty hospitalizací byly dvakrát vyšší a počty úmrtí 14krát vyšší.

Nicméně Paul Hunter, lékařský profesor z Východoanglické univerzity, řekl, že počty nakažených pravděpodobně klesají, protože data jsou dva nebo tři týdny pozadu.

„Stojí za to zopakovat, že průzkum infekce ONS primárně zveřejňuje prevalenci covidu-19 - tj. poměr populace s pozitivním testem k počtu všech jedinců ve sledované populaci - a jejich výsledky jsou o týden či déle pozadu od doby, kdy byly vzorky odebrány. Protože lidé mohou zůstat pozitivní 11 dní od prvního pozitivního testu, data ONS jsou vždy o dva až tři týdny pozadu od epidemické křivky, co se týče výskytu nových infekcí,“ řekl profesor Hunter.

Video  Čtvrtá dávka očkování proti covidu  - Videohub
Video se připravuje ...

Omasta ( 6. srpna 2022 21:25 )

Dá se to tak říct. Protijed proti covidu léčí i chřipku a respirační onemocnění vůbec.

Alan Demeter ( 6. srpna 2022 15:15 )

Covid neexistuje ☝️

Omasta ( 6. srpna 2022 12:28 )

Když máte podezření na covid, netestujte se! jedině tím živíte covidovou mafii. Virem se musí nakazit všichni, neuniknete tomu, ani testováním.

Samozřejmě, že by bylo dobré, kdybyste znali protijed proti covidu. Já vám mohu prozradit, že v médiích, které doporučují vakcíny a testy se také doporučují přípravky na léčení covidu, které v těle vyvolávají nedostatek onoho protijedu. Já sám jsem si protijed proti covidu vygooglil, to by měl zvládnout každý. Jaká klíčová slova zadat do hledání? Ptejte se.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa