Středa 25. května 2022
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, déšť 19°C

Propadák s covidovou nemocnicí v Letňanech: Za balík peněz a bez užitku! Policie případ odložila

Autor: ČTK - 
27. ledna 2022
19:54

Policie odložila případ záložní nemocnice vybudované kvůli zesilování epidemie koronaviru předloni na podzim na výstavišti v pražských Letňanech. Vyšetřovatel prověřoval podezření, zda se tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), v jehož éře byla nemocnice zřízena, nedopustil trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Napsal to dnes server Seznam Zprávy.

Fakultní nemocnice Bulovka, kterou k tomu Prymula pověřil, za pronájem místa na letňanském výstavišti zaplatila 58,5 milionu korun bez DPH firmě miliardáře Pavla Sehnala.

Jeho společnost ABF si přitom pozemky, kde bylo zdravotnické zařízení v Letňanech připraveno, pronajímá, část dokonce od ministerstva financí, píše server.

Zhruba čtyřměsíční provoz nemocnice, která i kvůli nedostatku personálu nikdy plně nefungovala, stál Bulovku 88,2 milionu korun.

Případem se začali vyšetřovatelé zabývat loni v dubnu kvůli několika trestním oznámením. Původně měla věc na starost Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), státní zastupitelství ale nakonec rozhodlo, že případ bude řešit policie v Praze.

Pokyn k odložení případu dal obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. „Spíše se nalezly důkazy, že k žádnému pochybení trestně-právního rázu nedošlo,“ uvedl Svoboda. Odložení kauzy potvrdila také pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová a ministerstvo zdravotnictví.

Vedení ministerstva zdravotnictví mělo podle policie v době zřízení nemocnice v Letňanech informace, že existuje i nabídka na zřízení záložní nemocnice v prostorách pražské O2 areny, kterou dal zástupce investiční skupiny PPF. „Já jsem ale dostal informaci, že tento prostor úplně nevyhovoval,“ uvedl k tomu Prymula.

„Nevím, proč podezřívali právě mě, ale podával jsem vysvětlení. Vím, že se diskutovalo, jaká byla cena, ale s tím jsem já mnoho společného neměl,“ řekl také bývalý ministr.

Záložní nemocnici v Letňanech postavila armáda, její zřízení bylo politickým rozhodnutím. Ve výstavních halách mohlo podle plánů najít pomoc až 500 pacientů. Peníze za provoz záložní nemocnice poslalo Bulovce loni v červenci ministerstvo zdravotnictví. Podle žalobce Svobody je tak ministerstvo v kauze poškozeným a proti usnesení o odložení případu může podat stížnost.

Video  Polní nemocnice v Letňanech: Tady měli pomoci, až bude v Česku s covidem nejhůř  - Aleš Brunclík
Video se připravuje ...

ANO_travit_psy ( 28. ledna 2022 10:36 )

Je problém s perzonálem pro stávající zdravotnická zařízení. Chybí zejména zdravotní sestry, lepší lékaři mizí do ciziny....

tomik007 ( 28. ledna 2022 00:41 )

ANO a takto soudruhovia preyebali stovky miliard...🤷‍♂️

tomik007 ( 28. ledna 2022 00:39 )

100 melounu sem - 100 melounu tam 🍉🍉🍉

Babisova_drahota ( 27. ledna 2022 23:53 )

Blbost!
Tohle byla potěmkinova vesnice, i kdyby byla potřeba, memohla jít do provozu, protože k ní nikdy nebyl perzonál!

zapravdu ( 27. ledna 2022 23:51 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa