Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, potvrdil ministr Plaga po schůzce s Gazdíkem

Aktualizováno -
1. prosince 2021
20:33
Autor: ČTK - 
1. prosince 2021
17:00

Vánoční prázdniny se podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) prodlužovat nebudou. Dnes o této možnosti jednal s kandidátem na ministra Petrem Gazdíkem (STAN), kterému zopakoval svůj odmítavý postoj. Plaga to dnes uvedl na twitteru.

„Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou. Mé argumenty jsou stále stejné, a totiž, že školy nesmí jako jediné nést následky brždění pandemie, jako tomu bylo v minulosti. Dnes jsem tuto svou dlouhodobou pozici zopakoval na ministerstvu školství i svému nástupci Petru Gazdíkovi,“ vzkázal ve středu ministr školství Plaga.

Nově vznikající vláda Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů se STAN ve svém návrhu opatření proti covidu-19 uvedla, že by vánoční prázdniny měly začít od 20. prosince.

Harmonogram letošního školního roku počítá s prázdninami od čtvrtka 23. prosince. Děti se mají do lavic vrátit 3. ledna.

Plaga v reakci na to už dřív uvedl, že prodloužení prázdnin by nedávalo smysl bez současného omezení třeba i provozu podniků. Gazdík pak řekl, že by to s ním chtěl vyjasnit, aby rodiče věděli, s čím mohou počítat. Není totiž jasné, zda nová vláda nastoupí ještě před Vánocemi, či nikoli.

Nyní Gazdík Plagovo rozhodnutí akceptoval, protože podle není možné nechávat rodiče i děti v nejistotě a rozhodovat o věcech na poslední chvíli. „A protože není jasné, kdy novou vládu jmenuje prezident republiky, není možné rozhodnutí o termínu prázdnin už dále oddalovat. Prázdniny zkrátka zůstanou tak, jak jsou naplánované,“ řekl.

Podle Gazdíka se pro prodloužení vánočních prázdnin vyslovili epidemiologové, kteří by rovněž chtěli, aby se žáci před prázdninami otestovali. Plaga podle něj slíbil, že tento požadavek splní.

„Myslím, že je nutné, aby se nákaza nešířila dále do rodin. Proto jsme se dohodli, že se všichni plošně otestují bezprostředně před odchodem na prázdniny,“ vysvětlil Gazdík. Končící vláda již dříve schválila pravidelné plošné testování žáků na covid-19. Jeho první kola se konala v druhé polovině listopadu, opakovat se má každé pondělí do konce února.

Vánoční prázdniny se kvůli epidemii prodloužily už loni. Místo v úterý 22. prosince šli žáci do škol naposledy v pátek 18. prosince. Do lavic se část z nich vrátila v pondělí 4. ledna, většina zůstala do jara doma na distančním vzdělávání.

Video  Šéfka sester Martina Šochmanová: Neočkovaní zdravotníci jsou nekolegiální. Agresivita lidí se stupňuje.  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

UFO1 ( 7. prosince 2021 13:30 )

Rotace ve školách dělala potíže,hybridní výuka část třídy tak,část tak zvýší šikanu ve skolach

UFO1 ( 1. prosince 2021 19:49 )

Jsou mimo realitu a neví,jak to vypadá ve škole,část v karanténě,část v izolaci,část bez výuky,část s úkoly, část ve skole,část ve frontě na vyskrab mozku....tak to to vyřešil cyklista

rodrigos ( 1. prosince 2021 18:53 )

CHACHACHA tak to je povedená taškařice.Zrodil se znalec školních osnov.Zrodil se specialista na metodiku výuky!Už tak expert na pandemii nyní by režíroval i školství.Jo tak možná v Mukačevu, ve válenách a rubášce.S flaškou vodky v ruce.

rodrigos ( 1. prosince 2021 18:49 )

"omezit ZPĚV + POHYB / Tělesná výchova je ZLOČIN" chachacha tak to se povedlo.Moc povedlo.Prostě se tak příslušní lékaři jako celek rozhodli.Samozřejmě je to běžné opatření všude okolo.Ovšem hulákat tady do tmy takové bludy? A ještě velkýma písmenkama? To je už na Bohnice.

UFO1 ( 1. prosince 2021 17:23 )

Školství je nejhorší porevoluční výplod,tomu odpovídá i toto rozhodnuti

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud