Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Novinka pro 3. dávku: Registrovat na webu se mohou všichni lidé. Kde a jak?

Autor: ČTK, simao - 
29. listopadu 2021
11:08

Všichni lidé se mohou ode dneška registrovat na webu k posilující dávce očkování proti covidu-19. Registrace se uvolní v den nároku na vakcínu, pak bude možné rezervovat si termín, uvedla dnes na Twitteru Chytrá karanténa. Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od 1. prosince se lhůta zkrátí na pět měsíců pro lidi nad 60 let a chronicky nemocné.

„Ode dneška mají všichni možnost si udělat předregistraci na posilující dávku. Registrace je uvolněná v den nároku na posilovací dávku. Jakmile pak bude volná kapacita OČM přijde vám PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu,“ uvedla na Twitteru Chytrá karanténa.

Registrace je možná na webu http://ceskoockuje.cz, uživatel se k výběru, zda chce standardní nebo posilující dávku, dostane po vyplnění telefonního čísla a obdržení číselného kódu PIN 1, který na webu zadá. Pak musí vyplnit své osobní údaje.

Skutečnost, že není možné si udělat předběžnou registraci, v sobotu na Twitteru kritizoval exministr financí a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) pak v neděli ve svém videopořadu na sociálních sítích informoval, že ode dneška se mohou registrovat k posilující dávce lidé nad 60 let a chronicky nemocní, pro které se od středy zkracuje na pět měsíců doba mezi dokončenou vakcinací a přeočkováním. Registrace pro ně podle zjištění ČTK fungovala už před nedělní půlnocí.

Babiš a další členové vlády i zástupci budoucí vládní koalice opakovaně vyzývají, aby se lidé nechali proti covidu naočkovat a přišli si také pro posilující dávku vakcíny. Cílem je zbrzdit šíření epidemie, která v posledním týdnu zesílila a denní přírůstky se dostaly na rekordní hodnoty nad 25 000 potvrzených nákaz. Vláda podle premiéra v demisi připravuje rozšiřování očkovacích kapacit.

Posilující, zpravidla třetí dávku očkování, která podle vakcinologů výrazně zvyšuje ochranu proti covidu-19, dostalo zatím v ČR přes 788 000 lidí. Se čtvrtečním zkrácením lhůty možného přeočkování na něj bude mít nárok zhruba 2,4 milionu lidí, což je více než třetina všech dosud očkovaných.

Video Na pražském Chodově čekali zájemci o očkování až hodinu a půl. - David Malík

B612 ( 29. listopadu 2021 20:59 )

Já když byl v O2 aréně, tak to klapalo na minuty, super. Ale centra zrušili. Až se před Vánoci budou chtít ty statisíce lidí nechat přeočkovat, jsem zvědav, jak to ti obvoďáci zvládnou

B612 ( 29. listopadu 2021 20:56 )

Tak to asi taky víte, že u každé pojistky jsou nejen práva, ale i povinnosti. Zdravotní pojišťovny dávají bonusy za to, když se o sebe staráte. Nebude dlouho trvat a za základní pojištění dostanete jen základní léčbu. Když jedete v zimě na letních gumách, taky vám pojišťovna zkrátí plnění. Díky lidem, co místo vakcíny za 800kč vyžadují léčbu za statisíce se za chvilku systém, jak ho známe, zhroutí.

MalejLojza ( 29. listopadu 2021 20:22 )

Hahaha, a mas po ptakach 😂

MalejLojza ( 29. listopadu 2021 19:05 )

Ty taky.

MalejLojza ( 29. listopadu 2021 19:05 )

Asi proto, že platim pojištění.

Zobrazit celou diskusi
Další videa