Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Česko má pátou dětskou oběť covidu. Boj s nákazou prohrála holčička (†10) ze severních Čech

Autor: tsv - 
25. listopadu 2021
12:15

V Česku podlehlo covidu další dítě. Jedná se o desetiletou holčičku pravděpodobně pocházející z Ústeckého kraje. O tragické smrti informoval server TN.cz.

Dívka svůj boj s těžkým covidem prohrála ve středu. Podle informací zveřejněných ministerstvem zdravotnictví pocházela z Lounska v Ústeckém kraji.

Její případ bohužel není ojedinělým. Od propuknutí pandemie u nás podlehlo covidu pět dětí mladších patnácti let. První mladičkou obětí se stala osmiletá dívenka z Plzeňského kraje. Ta po nákaze koronavirem zemřela 22. února letošního roku.

Covidová incidence v Ústeckém kraji patří podle dat zveřejněných resortem zdravotnictví v porovnání s ostatními kraji spíše k těm nižším. Ve středu zde přibylo na 100 tisíc obyvatel 840 nakažených.

Testy ve středu potvrdily 18.004 případů onemocnění covid-19 v Česku. Je to nejvyšší středeční hodnota od začátku epidemie. V nemocnicích je podle posledních údajů 5886 lidí s prokázanou koronavirovou nákazou. Počet pacientů v těžkém stavu se blíží 850, což je nejvíc za posledních sedm měsíců. Jsou mezi nimi i děti. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Na své nové maximum se ve středu dostala sedmidenní incidence. Na 100.000 obyvatel připadá 1097 případů nákazy potvrzených za poslední týden. Ve středu předchozího týdne to bylo 819.

Nejvyšší incidenční číslo vykazují kraje Olomoucký a Zlínský. V Olomouckém kraji se počet nových případů na 100.000 obyvatel za poslední týden blíží 1500. Ve Zlínském kraji je to 1363 případů. Naopak v kraji Karlovarském, má nejnižší incidenci, testy za poslední týden odhalily 419 případů nákazy na 100.000 lidí.

 

Video  „Počty nakažených porostou dál, lidé se neomezují, opatření jsou slabá,“ říká matematik  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa