Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Divoký útěk z karantény: Muž sešplhal na svázaných prostěradlech, policii stejně neunikl

Autor: ČTK - 
20. července 2021
21:11

Přímo filmový útěk před povinnou karanténou v hotelu se dnes v západoaustralském Perthu podařil muži, který sešplhal po laně ze svázaných prostěradel. Dostal se tak ze čtvrtého patra ubytovacího zařízení, policie ho ale nakonec o pár hodin později dopadla, uvedla s odvoláním na bezpečnostní složky agentura Reuters.

Muži, který na západní pobřeží Austrálie přiletěl vnitrostátní linkou z Brisbane, byly po přistání zamítnuty dokumenty nutné ke vstupu. Stát Západní Austrálie má stejně jako ostatní australské státy přísné hraniční kontroly kvůli riziku šíření koronaviru z ostatních částí země.

Muž dostal nařízení, aby do 48 hodin opustil stát, rovněž byl odvezen do karantény v hotelu. Dnes brzy ráno místního času (v pondělí večer SELČ) však „vylezl z okna svého pokoje ve čtvrtém patře, a to za použití lana svázaného z prostěradel, a z místa utekl,“ uvedla policie státu Západní Austrálie na facebooku, kde zveřejnila i fotografie provizorního lana.

Muže se podařilo policii dopadnout na druhé straně Perthu asi o osm hodin později, kdy si rovnou také vyslechl obvinění z neuposlechnutí nařízení. Jeho identitu bezpečnostní složky neuveřejnily, pouze uvedly, že je mu 39 let a má negativní test na koronavirus.

Austrálie od začátku epidemie registruje výrazně méně nakažených i zemřelých v souvislosti s covidem-19 než jiné vyspělé země. Částečně k tomu přispěla i velmi přísná pravidla na mezinárodních i vnitrostátních hranicích. Pravidlo nutné hotelové karantény po příjezdu ze zahraničí nebo z australských států s vyšším rizikem nákazy ale vedlo i k několika útěkům. Obvinění čelí například žena, která tento měsíc ve městě Cairns na severovýchodě Austrálie při pokusu o útěk z karantény sešplhala přes dva balkony a rozrazila dveře.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa