Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Očkované Čechy nepustili bez testu v Praze do letadla. Chyba personálu, uznal Ryanair

Autor: ČTK - 
14. července 2021
17:42

Letecký dopravce Ryanair uznal, že nevpuštění asi dvou desítek cestujících na palubu letadla nedělního letu z Prahy do Göteborgu kvůli chybějícímu potvrzení o negativním testu na koronavirus bylo chybou personálu. Postiženým cestujícím proto dopravce nabídl blíže nespecifikovanou pomoc a personál poučil o podmínkách pro jednotlivé cesty. Na dotaz ČTK to dnes uvedla společnost Ryanair. Aerolinky se podle společnosti řídí pravidly cílových zemí, Švédsko pro cesty z Česka uznává vedle testů i potvrzení o dokončeném očkování, které nevpuštění pasažéři měli.

Na nedělní let Ryanairu z Prahy do Göteborgu nebylo vpuštěno asi 20 cestujících. Dopravce jim při odbavení neuznal potvrzení o dokončeném očkování proti koronaviru a vyžadoval ještě potvrzení o negativním testu. Švédsko přitom uznává pro vstup do země vedle negativního testu také certifikát o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19.

„Ryanair se plně řídí omezeními států, která se pravidelně aktualizují. V tomto případě byl řadě cestujícím na letu do Göteborgu nesprávně odepřen nástup na palubu manipulační společností na pražském letišti, která nepřijala doklad o očkování jako platnou dokumentaci pro vstup do Švédska. Od té doby byli manipulační pracovníci poučeni a postiženým cestujícím byly poskytnuty veškeré informace a nabídnuta vhodná pomoc,“ uvedla firma.

Pražské letiště k případu uvedlo, že kontrolu podmínek před odletem provádí vždy handlingová společnost, kterou si najímá letecká společnost. Ta přitom postupuje podle podmínek dopravce, který si může jednotlivé podmínky i zpřísnit. Zaměstnanci letiště do odbavení a kontroly podmínek podle mluvčí letiště Kateřiny Pavlíkové nezasahují.

Kontrolujte podmínky předem

Letiště zároveň upozornilo na to, že podmínky pro lety se neustále mění. Apeluje proto na cestující, aby si podmínky vždy kontrolovali předem.

„Pokud potřebují předložit vstupní formulář nebo potvrzení o očkování, negativním testu či prodělání nemoci, měli by si vše připravit před cestou na letiště. Zároveň doporučujeme mít všechny dokumenty rovnou v anglickém jazyce a ideálně vytištěné, případně i v elektronické verzi. Důležité je také číst pokyny letecké společnosti i cestovní kanceláře. Splnění podmínek vstupu do země se kontroluje s cestovními doklady a zavazadly již před odletem na přepážkách odbavení, proto je nyní celý proces delší. Cestující by tak měli být na letišti včas, tedy alespoň tři hodiny před odletem,” uvedla Pavlíková.

Video  Epicentrum: Profesor Václav Hořejší o očkování a mutacích  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

dessy ( 25. srpna 2021 20:25 )

I tak mohli jít pěšky, ušetří peníze i zdraví.

sorgedoktor ( 14. července 2021 18:37 )

Jeste ze nelitam do Svedska,....Za dane situace mne ro ani dvakrat netanguje...

Janek1 ( 14. července 2021 18:30 )

Skvělé dostanou slevu na vodu při příštím letu 25%
a 1 igelitku na palubu navíc

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa