Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Proč koronavirus ochromil svět tak rychle? Experti řekli, kdo v začátku pandemie chyboval

Autor: ČTK - 
15. května 2021
14:20

Světová zdravotnická organizace (WHO) reagovala na počátku loňského roku příliš pomalu na první varovná znamení možného ohrožení zdraví kvůli šíření koronaviru. K tomuto závěru dospěla podle agentury DPA nezávislá expertní komise, která vznikla z popudu samotné WHO. Ze zprávy komise dále vyplývá, že mnoho vlád loňský únor promrhalo místo toho, aby přijaly opatření proti šíření viru SARS-CoV-2, který ve světě způsobil zdravotnickou a hospodářskou katastrofu s dalekosáhlými sociálními důsledky.

„Komise dospěla k závěru, že systém ve své nynější podobě není vhodný k tomu, aby zabránil vzniku pandemie z nového a vysoce nakažlivého původce, který se může objevit každým okamžikem,“ stojí ve zprávě zveřejněné ve středu.

Čína na konci prosince 2019 informovala o výskytu většího množství případů neznámé plicní nemoci. WHO vyhlásila teprve 30. ledna „nouzový stav mezinárodního rozsahu“, což je nejvyšší stupeň varování, který zavazuje jednotlivé země k přijímání preventivních opatření.

Až 11. března 2020 pak WHO začala oficiálně hovořit o pandemii. To sice nemá podle pravidel WHO žádné konkrétní důsledky, ale zpětně se to ukázalo jako psychologicky významný posun, který vlády uvedl do skutečného stavu pohotovosti.

Experti ve zprávě rovněž uvedli tři požadavky k okamžitému přitvrzení boje proti koronavirové pandemii. Za prvé mají bohaté země s dostatkem očkovacích látek do září poskytnout miliardu dávek vakcín 92 chudším zemím. Druhým požadavkem je, aby farmaceutické firmy dobrovolně poskytovaly více licencí na výrobu vakcín. Pokud se výroba v příštích třech měsících ani tak neoživí, má přijít na řadu okamžité zrušení patentů.

Třetím požadavkem je, aby nejbohatší státy ze skupiny G7 okamžitě uvolnily 60 procent z chybějících 19 miliard dolarů (zhruba 400 miliard korun) na program ACT Accelerator, který má organizovat výzkum a globální distribuci vakcín, léků a testů.

tomik007 ( 15. května 2021 19:49 )

Nejvíce to ale promr.al "BEST IN KOVID" 😳

pindokuk ( 15. května 2021 17:36 )

KDO MÁ NA SVĚDOMÍ MRTVÉ PŘI KORONAVIROVÉ PANDEMII???

Sešli se, aby spasili svět tím, že sníží jeho populaci. Tajné založení klubu nejbohatších lidí objasňuje mnohé o koronavirové krizi. Mají větší moc než státy, patří jim vakcíny i média
Je to nejelitnější klub na světě. Říkají si „DOBRÝ KLUB“ a scházejí se tajně. Stejně tajné bylo i založení klubu. Poprvé se setkali v roce 2009 v době globální krize. Shodli se, že největším problém lidí je přelidněnost.
Většinou to byla známá jména: Bill Gates, George Soros, Michael Bloomberg, Warren Buffett, David Rockefeller, Ted Turner, nebo Oprah Winfreyová, která – kromě toho, že je moderátorka je také nejbohatší černoškou planety.

Bill Gates je majitelem většiny vakcín nebo sponzoruje organizace, které je vyvíjejí. Jeho mužem v Bílém domě je Dr. Anthony Fauci, hlavní virolog USA, který stál i za viry HIV či Ebola..
Tento americký Mengele předpověděl v roce 2017 :
“BUDE OBROVSKÁ PANDEMIE” prohlásil Dr. Fauci, který tajně platil výzkum ve Wuhanu !!

hejhej ( 15. května 2021 15:41 )

Proč koronavirus ochromil svět ? Vinu nese stát, který chemický virus vypustil - stále nevíme nebo záměrně není zveřejněný.

Zobrazit celou diskusi
Další videa