Pondělí 17. května 2021
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Oblačno, déšť 15°C

Rozvolňuje půlka Evropy: Británie otevírá obchody i zahrádky hospod, Řecko střední školy

Autor: ČTK - 
12. dubna 2021
07:29

V Británii se dnes otevřou obchody, zahrádky u restaurací, kadeřnictví a další služby i zoologické zahrady. Země tak díky klesajícím počtům nově nakažených a zdárně pokračujícímu očkování pokračuje v pozvolném uvolňování protiepidemických opatření. Už před měsícem přitom znovu otevřela školy. Restrikce by se měly začít uvolňovat i v sousedním Irsku.

V Řecku se otevřou pro prezenční výuku střední školy. Studenti i učitelé se budou muset dvakrát týdně sami otestovat. Školy byly v zemi zavřené od listopadu, otevřely se jen na několik týdnů začátkem roku. Ty základní zůstanou pro prezenční výuku zavřené i nadále, nejméně do pravoslavných Velikonoc, které připadají na začátek května.

Dnes začíná po velikonočních prázdninách školní výuka v řadě německých spolkových zemí. Počítá se s pravidelným testováním žáků nejméně dvakrát týdně.

Ve Francii se ode dneška budou moci k očkování přihlásit občané ve věku 55 let a starší. Budou dostávat vakcínu od firmy AstraZeneca a později od společnosti Johnson & Johnson.

Video Zeman o rozvolňování: Počkal by, konec pandemie vidí v září. - Blesk

gejsovic ( 12. dubna 2021 11:34 )

Hlavně ty evropští poslanci dělají co mohou,ale v žalování na Babiše,podle mého by tam měli být pro jiné ůčely

Blacktip ( 12. dubna 2021 10:36 )

EU hromadne objednala vakciny, ktere mely byt rovnomerne rozdelovany podle poctu obyvatel. My zatim dostali o 2 miliony davek mene. Nikdo to neresi, naopak, kdyz jsme se s Rakouskem ozvali, poslali nas do pr....pritom kazdy den uzavery nas stoji miliardu. Tak nevim, kdo koho ojebava. A kdyz se Babis ozval, nase media ho rozcupovala na srajdu.

gejsovic ( 12. dubna 2021 09:14 )

Nám ještě chyběji 3měsice uzavření o proti nim

Zobrazit celou diskusi
Další videa