Sobota 15. května 2021
Svátek slaví Žofie, zítra Přemysl
Oblačno, déšť 16°C

Kadeřnice Tereza: Kdybych žila sama, nemám co jíst. Jak vidí testování zákazníků?

Autor: ula - 
11. dubna 2021
05:15

Kadeřnictví jsou zavřená už téměř čtyři měsíce. Tereza (24) má kadeřnictví v malém městě, a jak se svěřila Blesk Zprávám, nad vodou ji drží výtěžek z prodeje produktů, na kompenzační bonusy čekala dlouhé týdny. Podle Václava Pražáka z Asociace kadeřníků České republiky by měla kadeřnictví otvírat na přelomu dubna a května, což zmínil v rozhovoru pro Právo i vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Pražák se ale obává, že nutnost mít negativní test před návštěvou salonu zákazníky odradí, pokud budou muset cestovat na odběrová místa. Budou kadeřnictví zdražovat?

„Kvůli malému výtěžku z prodeje produktů jsem schopná sotva poplatit sociální, zdravotní a nájem za salon, ale žít sama, tak rozhodně nemám ani co jíst,“ přiznala Blesk Zprávám Tereza, která má v pronájmu kadeřnický salon v malém městě. 

Pomohlo jí také, že zatím dosáhla na všechny kompenzační bonusy. „Dohoda s jakýmkoliv úřadem je opravdu o nervy, žádost jsem většinou posílala na třikrát, než ji vůbec úřad přijal nebo zaregistroval, takže jsem sice dostala po dvou měsících větší částku, ale ty dva měsíce jsem doslova olizovala

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa