Úterý 20. duben 2021
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 14°C

Velký zásah ve Vysočanech: Policisté si posvítili na bleší trhy, provozovatel se zlobí

Aktualizováno -
6. března 2021
18:49
Autor: diz, ČTK - 
6. března 2021
09:07

I přes čím dál více přísnější vládní nařízení si lidé nedají a nedají říct. Příkladem budiž chování mnoha desítek z nich, kteří v sobotu vyrazili na bleší trhy ve Vysočanech. Problémem ovšem bylo, že řada z nich tam putovala z jiných okresů. Policisté situaci konkrétně v těchto místech monitorovali už od páteční noci. Podle provozovatelů trhů se na ně však vztahuje výjimka.

Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského se policisté na bleší trhy v ulici U Elektry začali zaměřovat už od pátečních 23:00. „Zaměřujeme se na dodržování pravidel přejíždění mezi okresy, kontroly volného pohybu osob a zákazu prodeje na tržištích či dodržování dalších vládních opatření. Kontrola stále trvá,“ sdělil pro Blesk.cz Rybanský.

„Na to nemají právo”

Bleší trhy ve Vysočanech letos navzdory vládním opatřením otevřely několikrát. V plánu to bylo i tuto sobotu. S výkladem policie proto nesouhlasí provozovatel trhu Lukáš Svoboda, podle kterého se na něj nařízení vlády nevztahuje. Podle tržního řádu hlavního města jde o trh, zatímco v opatření se zakazuje prodej na tržnicích a v tržištích. „Snažili jsme se to vysvětlit, ale řekli nám jen, ať si někde stěžujeme,“ řekl Svoboda ČTK.

Policie podle něj neměla na uzavření areálu právo a chce se proti jejímu postupu bránit právně. V neděli plánuje opět otevřít, pokud policisté vjezd do areálu znovu nezablokují. Dodal, že v důsledku formulace nařízení nemůže mít jistotu, že firma bude mít nárok na peníze z vládních kompenzačních opatření. Z toho důvodu se podle svých slov dříve obrátil na radnici Prahy 9, aby ho k uzavření vyzvala a měl tak něco „na papíře“. To se však nestalo.

Podle policejního mluvčího nebylo do sobotních 9:00 do areálu tržnice či do blízké vysočanské lokality vpuštěno 172 řidičů motorových vozidel a 92 osob. „Dělo se tak v případech, kdy osoby zde neměly trvalý pobyt, ani zde nevykonávaly zaměstnání, nebo neměly jiný relevantní důvod, který by splňoval výjimky z daných opatření,“ podotkl Rybanský. Policisté akci ukončili okolo 11:00.

„Vše bylo zatím řešeno domluvou a v klidu, bez narušení veřejného pořádku,“ dodal s tím, že hlídek na hranicích Prahy, které aktuálně dohlíží na dodržování pravidel přejíždění mezi okresy, jsou desítky. „Policisté provádí kontroly také v prostředcích městské hromadné dopravy, ale i na důležitých dopravních uzlech, jako je například Florenc nebo hlavní nádraží,“ uzavřel.

Video Jak to vypadá na blešáku? (video z roku 2017) - Eva Fornálová

e.lesanova ( 6. března 2021 19:46 )

reporter ( 6. března 2021 14:20 )

....Vše je zatím řešeno domluvou a v klidu....

PROČ????To samý hospodští,sebrat jim živnost.Tvrdý tresty,proč jinde to jde?

http­s://ww­w.no­vinky­.cz/ko­rona­virus­/cla­nek/dve-cesky-dostaly-v-norsku-trest-vezeni-za-falesny-test-na-covid-40352732

Matos7 ( 6. března 2021 13:37 )

Není to omezování ostatní svobody? Prazaci si to chtěj uzivat, než sedět v kralikarnach 2*1

tenove ( 6. března 2021 12:06 )

Stolní tenisy - Kurzové sázky / 100 % spolehlivé informace

www.ce­vixe­.blog­spot­.cz

tenove ( 6. března 2021 12:06 )

Stolní tenisy - Kurzové sázky / 100 % spolehlivé informace - www.ce­vixe­.blog­spot­.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa