Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Polojasno 13°C

Velikonoční lockdown pro celé Česko: Odboráři razí další omezení kvůli „totálnímu kolapsu“

Autor: ČTK - 
22. února 2021
15:25

Odbory navrhují zavedení takzvaného lockdownu v Česku, a to kolem Velikonoc. Podle odborářů by celostátní uzávěra zhruba na deset dnů pomohla zvládat zhoršující se epidemickou situaci. Na tiskové konferenci po pondělním jednání tripartity to řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

„Odbory na jednání tripartity přišly s návrhem, aby se vyhlásil velikonoční lockdown. Situaci považujeme za neuvěřitelnou. Vše doprovází chaos,“ uvedl Středula. Podle něj zdravotnímu systému hrozí kvůli šíření covidu „totální kolaps“ a zdravotníci jsou přetížení. Předák poukazoval na to, že vláda nařízení vyhlašuje ze dne na den. Kritizoval to, že se opatření netýkají pracovišť.

Velikonoce budou téměř za šest týdnů. Odbory navrhují, aby se provoz omezil třeba pár dnů před Velkým pátkem a pár dnů po svátečním pondělí. Dohromady by uzávěra i se svátky trvala téměř deset dnů. „Říkáme to dopředu, ať se tím vláda může zabývat, může to řádně projednat, ať se nedostane pod tlak,“ zdůvodnil prodlevu do Velikonoc Středula.

Odboráři a zaměstnavatelé chtěli na tripartitním jednání od premiéra a ministrů dnes slyšet, jaké kroky kabinet pro zvládnutí situace zvažuje a jaké chystá. O nastavení opatření chtěli jednat.

„Nedozvěděli jsme se nic... Nechodíme na tripartitu, abychom jen poslouchali. Chceme vědět konkrétní návrhy řešení situace a škálu opatření, všechny informace hovoří o zhoršování situace a hrozícím kolapsu zdravotnictví,“ uvedl Středula.

Hanák: Ani firmy se nic nedozvěděly

Jeho slova potvrdil šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. „Čekali jsme, co bude doporučeno firmám v oblasti testování, zlepšení systému očkování a distribuce očkovacích látek, to jsme bohužel nedostali. Je pravda, pan předseda vlády nedovolil ani členům vlády, aby na to reagovali. Řekl, že to bude projednáno na vládě,“ uvedl Hanák.

Video Blatný: Malé obchody neotevřou. A zpřísnění u roušek" Ušité doma stačit nebudou, nutný respirátor či dvě chirurgické roušky přes sebe - Blesk Zprávy / ČTK

Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) by vláda měla oznamovat opatření, která projednala a případně schválila. „Diskuse nebyla o tom, že něco nechceme říct. Poslední dobou je ale čím dál tím častější, že kdekoliv kdykoliv cokoliv řekneme ve smyslu opatření, během několika hodin už o tom mluví prakticky všichni,“ uvedl Havlíček.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) míní, že by se v nynější situaci měla projednávat všechna opatření, která by omezila kontakty lidí. „Je to vysoce žádoucí. Na vládě se dozvíme návrhy ministerstva zdravotnictví. To je resort, který je za to zodpovědný,“ dodala Maláčová.

Odbory uzávěru navrhovaly už loni. Tehdy doporučovaly zastavení provozu a omezení kontaktů na minimum kolem 17. listopadu. S návrhem neuspěly.

sendresak ( 22. února 2021 20:39 )

prezanda1 ( 22. února 2021 20:34 )

TY jsi blbec roku a taky z toho nikdo nedělá kovbojku.

Ksel ( 22. února 2021 19:39 )

Středula se zřejmě zbláznil a stal se z něj lockdownový fanatik. Babišova vláda svým koronavirovým šílenstvím si jednoznačně vybojovala ocenění nejhorší vláda v historii českého státu.

starypes ( 22. února 2021 18:58 )

Parta kolem Středuly, si žádá dostat po papuli.

profousek3 ( 22. února 2021 18:22 )

Vylidňujte Zemi prostřednictvím organizovaných epidemií
Dr. John Coleman byl zpravodajský důstojník CIA, který napsal knihu nazvanou „Výbor 300“. Vysvětluje v něm, jak tajné společnosti manipulují s vládami, zdravotnictvím, potravinářským průmyslem, médii atd. Tuto knihu lze najít na webových stránkách CIA. Jedním z hlavních cílů mnoha tajných společností, které kontrolují vlády a média, je vylidnit Zemi. Dr. Coleman říká o jejich strategii následující: „Nejméně 4 miliardy zbytečných pojídačů budou odstraněny do roku 2050 prostřednictvím omezených válek a organizovaných epidemií smrtelných rychle působících nemocí .“

Takže jediná naše záchrana vykopat a pozavírat všechny podplacené darebáky ,začít čučkařem Koudelkou ,všechny ty poskoky Bruselu a US.
Konečně začínají silně prosakovat po celém světě infa o "obyčejných" levných ale účinných lécích.
Nebo Izrael a jeho vakcina? A mnoho a mnoho dalších.
A ten sajrajt Pfizer si vopchajte do riti.
Už celý svět ví ,jaké to má otřesné vedlejší účinky,cele starobince hynou po desítkách.

Zobrazit celou diskusi
Další videa