Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Nouzový stav skončí na Valentýna, razí KSČM kvůli horám a školám. Hamáček doufá v obrat

Autor: ČTK - 
3. února 2021
17:15

Komunisté nevidí důvod pro další prodloužení nouzového stavu. Vláda nesplnila podmínky KSČM pro předchozí hlasování ve Sněmovně, strana tedy neuvažuje o definování nových, za kterých by žádost vlády mohla podpořit. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) řekl předseda KSČM Vojtěch Filip, který společně s šéfem poslanců Pavlem Kováčikem o postoji informoval i prezidenta Miloše Zemana. Hamáček očekává další jednání s komunisty i dalšími stranami. Kdyby nebyl prodloužen, byla by to katastrofa, uvedl. Nouzový stav aktuálně platí do 14. února, tedy na svátek sv. Valentýna.

Vláda podle Filipa nepřijala žádná opatření, která by umožnila, aby se do škol mohlo vrátit více žáků a aby bylo občanům umožněno navštívit zimní střediska. „Setrval jsem na stanovisku, které bude projednávat výkonný výbor v pátek, s tím, že dostatečně dopředu oznamuji předsedovi a místopředsedovi vlády, že ten náš souhlas nemohou v příštím týdnu, pokud se na tom shodne náš výkonný výbor, očekávat,“ uvedl Filip.

Hamáček novinářům řekl, že ohledně nouzového stavu zatím dohoda není. „Pan Filip nás informoval, že nemá zatím hlasy KSČM na podporu prodloužení nouzového stavu. Očekávám, že se bude ještě jednat, budeme ještě jednat i s dalšími politickými stranami,“ uvedl. Neprodloužení nouzového stavu by považoval za katastrofu a „víceméně recept na kolaps zdravotnictví“.

„Ochota k jednání byla, ale bez toho, abychom viděli realizaci uzavřených dohod, nemáme žádný důvod, abychom předkládali nové požadavky a věřili tomu, že budou splněny,“ dodal Filip.

f7g7s ( 4. února 2021 07:31 )

Nic nekončí, komouši jen zase hrajou své trapné a otřepané divadlo. Otázkou je, jak dlouho tenhle divnostav potrvá? Do doby než se najde lék? Než vir zmizí? Než se celý svět proočkuje?

Martin32 ( 3. února 2021 23:57 )

Přijde Vám snad , že ty nouzové stavy fungují. Máme zavřené školy restaurace jsou zavřené to jsou dva z největších faktorů nákazy dle Prymuly a pořád ty čísla neklesají není to divné? Většina lidí chodí jen z práce do práce pokud nějakou vůbec mají a občas nakoupit a pořád ty čísla neklesají.

Martin32 ( 3. února 2021 23:55 )

Jsou dvě možnosti buď couvnou jako se to stalo už dvakrát kdy slíbily nepodpořit nouzový stav a změnily názor nebo to myslí opravdu vážně a bude nejspíše po nouzových stavech.

Tara-Tara ( 3. února 2021 21:54 )

dokud tady hodně populace nevychcipa a zbytek neprojde ruznymi stadii nemoci v nemocnicich, tak to lidem nedoj­de..­.bohu­zel.­..ale omezeni je prece ohrozovani svobod, ze...na vybliti

montevideo ( 3. února 2021 18:34 )

Nějací *** tady před časem mleli něco o období sucha !

Zobrazit celou diskusi
Další videa