Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno, déšť 13°C

Německo děsí mutace viru a zvažuje tvrdou uzávěru: Zastaví se lety do země?

Autor: ČTK - 
26. ledna 2021
18:35

Německá vláda debatuje o omezení počtu příletů do země téměř na nulu s cílem zabránit šíření nakažlivějších mutací koronaviru. Deníku Bild to řekl německý ministr vnitra Horst Seehofer. Seehofer podle informací Bildu představil kancléřce Angele Merkelové plány, jak by se daly drasticky omezit cesty do Německa. Mezi dalšími zvažovanými opatřeními je uzavření hranic vůči regionům, kde jsou zmutované kmeny koronaviru více rozšířené.

„Nebezpečí, které tyto mutace viru představují, vyžaduje, abychom zvážili i drastická opatření,“ řekl Seehofer Bildu. „Zahrnují přísnější hraniční kontroly, zejména na hranicích s vysoce rizikovými regiony, ale také omezení leteckého provozu do Německa téměř na nulu, jak to teď činí Izrael,“ prohlásil Seehofer.

Podle zdrojů agentury Reuters však Merkelová zákonodárcům konzervativní unie CDU/CSU řekla, že nechce zákaz cestování. Během zimy by však podle ní pokud možno neměl existovat turistický ruch.

Bulvární list napsal, že Merkelová o víkendu Seehofera požádala o zvážení možností, jak snížit míru zavlékání nových variant viru do Německa.

V Německu se už objevily desítky případů nákazy prostřednictvím vysoce infekčních mutací koronaviru. Ta zatím nejrozšířenější byla v prosinci poprvé zachycena v Británii.

Blacktip ( 26. ledna 2021 20:25 )

Nemecko vse uzavre? Vzdyt kdyz se tam hrnuli ilegalove, tak to prej neslo...

tomik007 ( 26. ledna 2021 19:53 )

JENOM UPRCHLICI tam budou moci pricestovat

jzatl ( 26. ledna 2021 19:38 )

Všechno co brání šíření viru, brání šíření viru a nic jiného šíření viru nezabrání. Ani ekonomické zájmy, ani ramenaté řeči, ani demokracie, ani bláboly pomatenců, že se jim to nelíbí - je načase přiznat, že přírodní zákony fungují na 100 procent.

Anifa ( 26. ledna 2021 19:27 )

Jasně, Německo vše zavře, my začneme uvolňovat.Policejní šéf a vládní zmocněnec se svými kumpány už dali návod jak se to dělá

Covid_19 ( 26. ledna 2021 19:03 )

tvrdá uzávěra zpomalí přenos viru, ale nezastaví. Bude jen otázkou času, kdy se jim tam dostane. Němci mají proti nám velkou výhodu, oni nic nepodceňují, takže to zvládnou dobře, ale my jim tam vir dodáme, tomu nezabrání

Zobrazit celou diskusi
Další videa