Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Zataženo, sněžení 1°C

Koronavirus změnil silnice v závodní dráhu: Rakušan (21) jel na padesátce 143 km/h

Autor: ČTK - 
30. listopadu 2020
07:30

Na rakouských silnicích je v těchto dnech minimální provoz kvůli protikoronavirovým omezením pohybu lidí. Volnou vozovku ovšem někteří řidiči pochopili jako šanci vyzkoušet výkon svých vozů. Salcburská policie podle agentury APA informovala o několika případech, kdy se automobily řítily i více než dvojnásobnou rychlostí, než byla povolená.

Patrně za rekordmana lze považovat 21letého řidiče, kterému v pátek v 7:30 naměřili 143 kilometrů za hodinu. Kromě tohoto údaje policisty zaujalo i mladíkovo vysvětlení: Tvrdil, že se svým závodním speciálem spěchá, aby nepropásl pohled na východ slunce z vrcholu Gaisbergu - turisty oblíbené hory nedaleko Salcburku. Slunce v ten den vycházelo krátce po půl osmé a policisté provinilce zadrželi v úseku s rychlostním omezením 50 kilometrů.

Ve srovnání s tímto „závodníkem“ byli další řidiči o něco pomalejší. Na jedné z příjezdových komunikací do Salcburku se řidič pohyboval rychlostí 135 kilometrů za hodinu v úseku s povolenou „sedmdesátkou“. A v rekreačním středisku Leogang nedaleko Salcburku padl policistům do rukou 19letý řidič, jemuž v úseku s maximální povolenou rychlostí 50 kilometrů ukazoval tachometr jeho vozu 105.

sorgedoktor ( 30. listopadu 2020 10:01 )

taky mi neni jasne, jestli ten vychod slunce nepropasl

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud