Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Oblíbený lékař Rastislav (48) zemřel po boji s covid-19: Virus mu zcela zničil plíce

Autor: DH - 
22. října 2020
09:41

Smutná zpráva dorazila ze Slovenska. Svůj boj o život tam prohrál lékař Rastislav Melek z Lokca na Oravě. Nakazil se koronavirem. Pozitivní je i jeho manželka.

Celé Slovensko zasáhla smutná zpráva. Jednou z obětí koronavirové pandemie se stal lékař pracující na ambulanci v Lokci Rastislav Melek. Doktor byl na Oravě velmi oblíbený a často k němu lidé dojížděli i ze vzdálených míst. Jeho smrt zasáhla každého.

Muž bojoval o svůj život v nemocnici v Ružomberoku několik týdnů poté, co se nakazil virem covid-19. „Byl u nás hospitalizovaný na umělé plicní ventilaci a byl mu podáván lék remdesivir,“ uvedla slovenským médiím mluvčí nemocnice Petra Dišková. Uvedla rovněž, že lékaři udělali pro záchranu svého kolegy maximum, ani to ovšem nestačilo.

Ke smrti lékaře se už u našich východních sousedů vyjádřil i premiér země Igor Matovič. Právě on smutnou zprávu oznámil na svých sociálních sítích. „Jedu domů v autě s pláčem. Nechci, aby umírali zdravotní sestry a lékaři jen proto, že je pro někoho právo cizích lidí na ochranu zdraví a života nepodstatná hodnota,“ napsal předseda slovenské vlády.

Manželka zemřelého lékaře uvedla, že byl Melek před nakažením zcela zdravým člověkem. Jeho manželkou byla dlouhých 14 let, nechal tu po sobě desetileté dítě. Žena dále přiznala, že stav jejího muže byl kritický už delší dobu. „Zemřel na covid. CT plic to odhalilo. Byly úplně zničené,“ napsala s tím, že lidé nemají situace zlehčovat.

Lékařova žena pracovala se svým mužem, na ambulanci mu dělala zdravotní sestru. Sama se virem nakazila, je v karanténě a momentálně ji museli lékaři hospitalizovat, protože má pokoronavirové komplikace.

Lubomir Blokesch ( 22. října 2020 12:15 )

Nevěřím vám už ani slova je to manipulace s lidma. Akorát nevím co za tím vším je.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud