Sobota 27. listopadu 2021
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo, sněžení 2°C

I Hamáček zrušil program: Nakažený Toman poslal na home office všechny ministry ČSSD

Aktualizováno -
19. října 2020
13:13
Autor: ČTK, for - 
19. října 2020
12:00

Epidemie koronaviru již zasáhla i kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Prvním vládním činitelem s pozitivním testem byl ministr Miroslav Toman (ČSSD), u něhož se prokázala infekce minulý týden. S Tomanem se v době, kdy mohl být infekční, viděla nejen hlava státu Miloš Zeman a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), ale také všichni další ministři a členové grémia strany, kteří zamířili do dobrovolné izolace a čekají na test. Ministři tak pracují z domova, jak všem radil i premiér Andrej Babiš (ANO). Program zrušil i vicepremiér Jan Hamáček.

Karanténu ministrů ČSSD potvrdila Blesk Zprávám mluvčí strany Eva Gregorová. Pondělního jednání vlády, které je prostřednictvím videokonference, se zúčastní. Další program museli nicméně zrušit, což se týká i vicepremiéra Jana Hamáčka, jak dodala.

Jedním z uzavřených ministrů je i Lubomír Zaorálek. Je to přitom jen tři měsíce, kdy mohl Zaorálek konečně opustit svůj byt a pochlubit se negativním testem na koronavirus. Nyní ale do karantény musí zamířit znovu. Zaorálek se totiž setkal s pozitivním kolegou, ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem , ve čtvrtek v Lidovém domě. Jednali tam o situaci na řece Bečvě po ekologické katastrofě. Na test by měl jít Zaorálek podle mluvčí ministerstva kultury Michaely Lagronové v úterý.

Zaorálek se před třemi měsíci během opouštění karantény pořádně radoval. „Sláva! Mohu konečně ven,“ zašvitořil na svém účtě na twitteru s poznatkem, že mu přišel druhý negativní test.

V ohrožení byl i prezident

Zaorálek se viděl se svým stranickým kolegou ve čtvrtek. Ještě den předtím se ministr Toman viděl i s prezidentem Milošem Zemanem. „Opatření byla dodržena, pan prezident není ohrožen,“ sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Toman prezidenta informoval o koronavirových opatřeních, ale bavili se také o rozpočtu ministerstva na příští rok, o vodě a vodním hospodářství, stejně jako o kůrovci a obnově lesů. Po Tomanově návštěvě pohostil prezident i premiéra Andreje Babiše a vicepremiéra Jana Hamáčka.

Toman se údajně cítí dobře. Několik členů kabinetu bylo již dříve v preventivní karanténě kvůli kontaktu s nakaženým člověkem. V domácí izolaci byli dříve například ministr zahraničí Tomáš Petříček, ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) nebo ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Nyní vyrazilo grémium do dobrovolné izolace, přičemž většina z nich jde v úterý na test. Členy grémia jsou Hamáček, Maláčová, Petříček, poslanci Roman Onderka a Ondřej Veselý nebo také bývalý kandidát na post ministra kultury Michal Šmarda.

pokrok ( 19. října 2020 13:07 )

Měl si podat hned viníka = Andréše Babiše ,-
který těch řek má na sědomí daleko více -
viz
"Z Babišovy chemičky unikly do Labe neznámé chemikálie ..."
www.forum24.cz › z-babisovy-chemicky-unikly-do-la...
8. 3. 2020 — Zatím neznámá chemikálie unikla v sobotu večer do Labe z lovosické Lovochemie, důležité chemičky holdingu Agrofert.
Hasiči nejprve na ...

Babiš jak vidět může "zakleknutím " likvidovať nejenom malé
a střední podnikatěle ,

ale také naše řeky a naši půdu !

Hlavně když mu to sype miliardy do Agrofertu -
k vůli kterému do politiky taky šel !

Hrabať, hrabať , hrabať -
dokud Čehúni sú hlúpí a volí ho !

pokrok ( 19. října 2020 12:58 )

No a kam voliči poslali Hamáčkovu ČSSD ???,-

tak to jsme viděli v senátních a krajských vobách !

Že jim zvonil umíráček, --
to jsem již psal hned od začátku jejich spojení
s tímto predátorem -Andréšem Babišem ,-

který jak vidíme, -
dere tu naši zemi- víc než to vodňanské kuře!

Zobrazit celou diskusi
Další videa