Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno 17°C

Propagátor roušek varuje: Nemocnice zažijí kolaps a na lékařích bude, kdo přežije

Autor: sova, ČTK - 
14. října 2020
15:15

Kapacity nemocnic v Česku budou na konci října vyčerpány i v případě, že se vyplní nejoptimističtější scénář vývoje epidemie koronaviru. Počítá s tím, že ve druhé polovině měsíce bude průměrně přibývat téměř 7000 nakažených denně, v říjnu podle něj zemře s koronavirem téměř 1000 lidí. Nejkrizovější scénář pak počítá s 1755 zemřelými a 22 000 nakaženými za den. Vyplývá to z neveřejné predikce Ústavu zdravotnických informací a statistik (ÚZIS), kterou mají k dispozici některá česká média včetně Blesku.

Optimistický scénář předpokládá, že reprodukční číslo bude 1,2. To by znamenalo, že na konci měsíce bude s covidem-19 hospitalizováno 4500 pacientů, tisíc z nich bude potřebovat intenzivní péči a více než 500 bude muset být připojeno k dýchacím přístrojům.

Tyto hodnoty se rovnají vyčerpání dostupných kapacit hlášených nyní z nemocnic. Rizikovější scénáře již indikují riziko překročení hlášené dostupné kapacity systému. Z toho důvodu je nutné iniciovat kroky vedoucí k omezení elektivní (cílené, pozn. red.) péče,“ uvedli statistici.

Ludwig: Přijde kolaps nemocnic, lidé budou umírat jako v Itálii

Exponenciálně roste i počet lidí v kritickém stavu (takže se to nedá odbýt argumentem, že jsou tam nějací lidé zbytečně). Do toho exponenciálně roste počet nemocných zdravotníků,“ podtkl ve svém apelativním příspěvku na sociální síti spisovatel a jeden z koordinátorů expertní skupiny COVID-CZECHIA Petr Ludwig.

Muž, který mimo jiné stojí za globálně populární jarní výzvou #Masks4All, na facebooku 20. září sdílel smutně vyznívající prognózu vývoje hospitalizací covidových pacientů. Jak nyní sám podotýká, ve dvou ze tří bodů realita jeho odvážný odhad dokonce předčila.

Skupina, kterou vedle Ludwiga vede rektor ČVUT Vojtěch Petráček, připravuje společné prohlášení vědců, kterým hodlají důrazně apelovat na vládu. Dokument by měl být hotov ještě dnes odpoledne. Jeho obsah se dá ale už nyní odvodit z Ludwigova příspěvku.

Spoluzakladatel hnutí propagujícího nošení roušek vidí nejčernější scénář jako nevyhnutelný. Podle něj dojde ke kolapsu nemocnic a umírání pacientů, kterým se vlivem přetížení lékařských kapacit nedostane péče. Česko se tak podle Ludwiga nevyhne obávanému scénáři ze severu Itálie, Wu-chanu nebo New Yorku. Do konce roku naroste počet mrtvých na 5 až 15 tisíc, píše Ludwig, který má za sebou shodou okolností studium informačních a datových věd.

„A to je spíše optimistická varianta. Lidé bohužel budou umírat o samotě, na chodbách nemocnic a bez patřičné péče. Lékaři budou rozhodovat o osudu lidí podle věku, jak se dělo v Itálii,“ píše Petr Ludwig. Jeho recept na potlačení šíření nemoci a sražení klíčového reprodukčního čísla je jednoduchý – osobní lockdown, tedy vycházení z domova jen v nejnutnějších případech, a permanentní používání roušky, tedy i v exteriéru.

Nyní je podle ÚZIS reprodukční číslo asi 1,53

Muž, který si nákazou koronavirem sám prošel, dává najevo, že je zastáncem lockdownu, který by měla vyhlásit vláda. „Čím dříve lockdown přijde, tím bude kratší. Pokud ho vláda bude odkládat, tak bude delší, a i zásah do ekonomiky bude horší,“ podotýká Ludwig. Podle něj je také na čase začít vytvářet improvizované nemocniční prostory.

„Opravdu nechci strašit a vyvolávat paniku. Tohle je realita s pravděpodobností hraničící s jistotou. Prosím, tentokrát mi věřte...“ apeluje na závěr příspěvku Ludwig.

Modely počtu hospitalizovaných – říjen 2020: Predikce vývoje reprodukčního číslaModely počtu hospitalizovaných – říjen 2020: Predikce vývoje reprodukčního čísla | Archiv Blesku

Modely počtu hospitalizovaných – říjen 2020: Počet absolutních případů a počet případů na 100 000 obyvatelModely počtu hospitalizovaných – říjen 2020: Počet absolutních případů a počet případů na 100 000 obyvatel | Archiv Blesku

Počet hospitalizovaných bude vysoký ještě nejméně tři týdny, i kdyby se epidemiologický vývoj zásadně zlepšil. Lidé se s koronavirem dostávají do nemocnice zhruba po deseti dnech od zjištění nákazy, těžký stav se pak projevuje ještě o několik dní déle. Také proto se mohou nově přijatá opatření promítnout do počtu hospitalizací až později.

Nyní je podle ÚZIS reprodukční číslo asi 1,53. Pokud by se ho nepodařilo snížit, pak by denně přibývalo více než 460 hospitalizovaných s covidem, celkem by jich na konci měsíce bylo 10 700. Z toho zhruba 2200 pacientů by potřebovalo intenzivní péči.

Prymula chce vytvořit dostatečné kapacity pro vážné případy

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v úterý uvedl, že pro pacienty s covidem-19, urgentní medicínu a neodkladnou péči bude vyčleněno až 10 000 nemocničních lůžek. Nejdůležitější podle něj bude naplněnost jednotek intenzivní péče. Vznikne také systém pro sdílení zdravotnického personálu. „Cílem bude jednak vytvořit dodatečné kapacity intenzivní péče a kapacity pro stabilizované pacienty, kteří zůstávají v nemocnici, protože je pro ně obtížné se v infekčním stavu vrátit do domácí péče,“ dodal.

V Česku je aktuálně 68 740 prokázaných případů nákazy. V nemocnicích je s koronavirem 2503 pacientů. Stav 467 z nich lékaři hodnotí jako těžký. Počet hospitalizovaných od začátku měsíce stoupl o 1475 případů.

petrolinda ( 14. října 2020 20:35 )

Největší ho.VA.do je suveréně kolaborant a mistr otoček Soukup. Měsíce mele celý den stejné hovadiny.Asi si myslí jak ty jeho cancy všechny zajímá.zkrátka ředitel zeměkoule ,všichni všechno špatně,jen on má patent.de.BIL jeden

petrolinda ( 14. října 2020 20:35 )

19“ na vágní výraz „lékařské testovací soupravy“. Používání obecných výrazů není v obchodě Zapomněli však smazat jeden detail: kód produktu pro tyto „lékařské testovací soupravy“ je 300215, což znamená: „testovací soupravy COVID-19“ Jejich utajení přišlo příliš pozdě: tato kritická informace byla odhalena a odhalují ji miliony po celém světě. Můžeš stáhnout soubor PDF, který zobrazuje původní data tohoto webu. Dva roky před vypuknutím COVID-19 začaly USA, EU, Čína a národy po celém světě vyvážet stovky milionů diagnostických testovacích nástrojů pro ... COVID-19, nemoc, která údajně tehdy ještě neexistovala.
Otázka zní: proč explodoval celý svět při hromadné distribuci stovek milionů testů PCR, které se používají k testování COVID-19? Na co se připravovali????? Rothschild patentoval testovací metodu COVID-19 již v roce 2015 Internetové stránky Nizozemské vlády pro patentování vynálezů také ukazují něco zajímavého. Richard A. Rothschild ze Spojeného království patentoval systém pro testování COVID-19 již v roce 2015.

JSEM ZVĚDAVÝ AŽ SVĚT ODHALÍ TYTO VRAHY,KDO BUDE LIDSTVU PLATIT ODŠKODNÉ ZA ZEMŘELÉ !!!

petrolinda ( 14. října 2020 20:34 )

PODVOD STOLETÍ
. Skupina více než 500 lékařů v Německu s názvem ‚Lékaři pro informaci‘ učinila šokující prohlášení během celostátní tiskové konference: „Coronová panika je hra. Je to podvod. Podvod. Je nejvyšší čas pochopit, že jsme uprostřed globálního zločinu. “ Tato velká skupina lékařských odborníků vydává lékařský noviny 500,000 kopií každý týden, aby informoval veřejnost o masivní dezinformací v médiích hlavního proudu. Organizují také masové protesty v Evropě, jako byl 29. srpna 2020, kdy se přihlásilo 12 milionů lidí a podle odhadů se skutečně objevil jeden milion. Proč těchto 500+ lékařů říká, že pandemie je celosvětový zločin? Co vědí, co my ne?
Německo a Španělsko jsou jen dva příklady. Podobné velké skupiny stovek lékařských odborníků existují v zemích po celém světě. V USA dokument s názvem PLANDEMIC, který odhaluje COVID-19 jako kriminální operaci, podporuje více než 27 000 lékařů! Proč tyto tisíce lékařů po celém světě říkají, že pandemie je zločin? K jakým informacím mají přístup, které nedostáváme z mainstreamových médií? Vyzývám vás, abyste se na následující fakta dívali s otevřenou myslí a poté dospěli ke svým vlastním závěrům ... V letech 2017 a 2018 se prodaly miliony testovacích souprav COVID-19 !!!!
Víme, že nový COVID-19 onemocnění se objevil v Číně na konci roku 2019. Proto byl pojmenován COVID19, což je zkratka pro Corona VIrus Desease 2019. Údaje z World Integrated Trade Solution však ukazují něco ohromujícího: V letech 2017 a 2018 - dva roky před COVID-19 - byly celosvětově distribuovány stovky milionů testovacích souprav pro COVID-19. 'Rychle! Schovej to!!' Tato matoucí data byla objevena někým 5. září 2020, který je zveřejnil na sociálních médiích. Následujícího dne se stala virálními po celém světě. 6. září WITS náhle změnil původní označení „COVID-19“ na vágní výraz „lé

leona07 ( 14. října 2020 20:24 )

I tenhle člověk ví jak se roušky "musí" nosit? Vždyť je ve stínové vládě! Viděla to policie? Jakou dostal pokutu? http­s://vi­deo.ak­tual­ne.cz­/dvtv/­dolejs-kscm-je-stara-a-unavena-babis-neni-tata-pracujicich-v/r~­36b666­5e099e­11eb­b408ac­1f6b22­0ee8/

lunatic ( 14. října 2020 18:53 )

Úmrtí poloviny obyvatel naprosto jistě nenastane,to nemůže předpokládat snad nikdo normální, kdyby bylo úplně nejhůře budou to řádově desetitisíce ... a v ekonomice to znamená asi toto, když má jedinec s 10 milióny na účtu investovat 20 tisíc Kč,pravděpodobně tím pověří nějakého svého asistenta, protože takové banality on neřeší.
Jděte tedy spíše k podstatě problémů, asi tak, jako když pan Bill Gates moudře konstatoval:"Vždy jsem myslel jinak, než ostatní." Jinými slovy - debatovat může člověk prakticky s kýmkoliv a sám to pro odreagování také dělám - pokud však máte jisté ambice, zkuste diskutovat i s těmi,kteří za sebou již něco mají, něco hmatatelně vytvořili .... a Vaše obzory i náhled na covid získají jiné obzory

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud