Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Koronavirus na Ostravsku: Roušky budou v Porubě ve školách povinné! Nemocných přibývá

Autor: ČTK, rum - 
8. září 2020
11:54

Na základních školách v ostravské části Poruba budou od středy povinné roušky. Nosit se budou ve všech společných prostorech s výjimkou jednotlivých školních tříd. Rozhodli o tom ředitelé základních škol, kterých je v obvodu dvanáct. Povinné roušky ve společných prostorech škol musí od středy nosit školáci, studenti a personál v Praze.

Jde o reakci na problémy, které koronavirus způsobil na Základní škole Aleše Hrdličky, jež je od pondělí na neurčito uzavřena.

Pozitivní test tam měla vychovatelka družiny, která se účastnila porady. Do kontaktu se s ní dostali dvě oddělení dětí školní družiny i zaměstnanci školy. Právě kvůli jejich karanténě se škola musela uzavřít, protože nemá dostatek personálu pro zajištění výuky. Škola nyní hledá způsob, jak výuku co nejdříve obnovit. Ve hře je výpomoc studentů pedagogické fakulty.

V karanténě i gymnázium

Nově koronavirus ovlivnil i výuku na ostravském Matičním gymnáziu. „Kvůli onemocnění jednoho ze studentů je v karanténě 36 studentů a dva pedagogové. Nemocný student se navíc účastnil tenisového turnaje, takže do karantény muselo i dalších 18 lidí, kteří s ním v této souvislosti byli v kontaktu,“ uvedl mluvčí krajských hygieniků Aleš Kotrla.  

S problémy se potýká také 8. Základní škola ve Frýdku-Místku, kde jsou v karanténě už tři třídy a několik pedagogů. Škola omezila výuku.

Už i Bruntálsko

Podle údajů z Chytré karantény, které v úterý zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO), přibylo v pondělí v regionu 42 lidí s nákazou koronavirem. Celkem tak v kraji od počátku pandemie covidem-19 onemocnělo 5731 lidí.

„Byť se dnešní situace zásadně neliší od minulých týdnů, přeci jen dochází k nárůstu počtu nově nakažených. Překvapivě také v okrese Bruntál, kde byl až do včerejšího (pondělního) dne dlouhou dobu klid. Bohužel přibývá i tříd v karanténě,“ uvedl Vondrák.

Z údajů dále vyplývá, že aktuálně je v regionu nemocných 569 lidí, z nemoci se již uzdravilo 5069 lidí a v souvislosti s nákazou zemřelo 93 osob. Hospitalizováno je aktuálně 19.

VIDEO: Chybí mi tým odborníků, ředitelka o převalení zodpovědnosti za roušky na bedra škol.

Video  Chybí mi tým odborníků, ředitelka o převalení zodpovědnosti za roušky na bedra škol.  - Blesk TV
Video se připravuje ...

trintin ( 8. září 2020 15:05 )

Na základních školách v ostravské části Poruba budou od středy povinné roušky.?? Kdysi bylo povinné být pionýrem, rodiče nám museli koupit bílou košili, dne dětem rodiče musí kupovat roušku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa