Přiletěli na Mallorku, skončili v karanténě. Ostrov řeší první nakažené turisty

Autor: Mii - 
31. července 2020
15:13

První případy nákazy mezi turisty musí řešit španělský ostrov Mallorca. Do izolace byly úřady nuceny umístit deset turistů, kterým vyšel pozitivní test na koronavirus. Jejich národnost není známa, ale všichni přiletěli ze zahraničí, informuje server The Sun.

Hotel, kde se nákaza rozšířila, je podle britských médií Morlans Gardens v resortu Peguera na jihozápadě ostrova. Jde o ubytovací středisko, kam nabízejí zájezdy i české cestovní agentury. Mallorca patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace Čechů.

Všichni nakažení turisté, kterých má být deset, byli umístěni na 14 dní do karantény, po které jim bude udělán znovu test. Mají jen mírné příznaky nákazy, tudíž nemuseli být převezeni do nemocnice.

Koronavirus se již v jednom hotelu na Mallorce vyskytl, šlo ale o trochu jinou situace. Virus byl zjištěn u člena personálu, kvůli němuž bylo do izolace umístěno přes 100 osob. Dosud není jasné, zda mezi nimi byli i někteří turisté.

kralovna-vsech-mori ( 31. července 2020 16:07 )

Dobře jim tak, mají sedět na pérdeli doma. To musí být krása, vždyť si tam blbí tůristi šlapou po hlavách.

Milan Šmid ( 31. července 2020 15:51 )

AROGANTNÍ VEDENÍ MALLORKY DOBŘE VÁM TAK !!PŘED DVĚMA LETY DÁVALI POKUTY VE STOVKÁCH EUR KDYŽ JSTE NĚCO KOUPIL OD MIGRANTŮ ČERNÉ PLETI S AFRIKY !!ALE ČERNOCHŮM POKUTU NEDALI JEN DRBALI HLAVNĚ LIDI S VÝCHODNÍ EVROPY !!!! BYL JSEM TAM V ROCE 98 TO TAM BYLO SKVĚLÉ ALE V ROCE 2008 TAKY ALE OD ROKU 2015 TO BYLO HORŠÍ A HORŠÍ

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud