Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Koronavirus radil léčit vodkou a saunou. Běloruský prezident Lukašenko se sám nakazil

Autor: ČTK - 
28. července 2020
17:46

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v úterý prohlásil, že bez příznaků „přechodil“ nemoc covid-19. Uvedla to agentura TASS. Lukašenko pandemii od začátku zlehčoval a doporučoval krajanům mimo jiné léčit se vodkou a saunou.

„Omlouvám se za stav svého hlasu, ale potkáváte se s člověkem, kterému se podařilo přechodit koronavirus. K takovému závěru v pondělí dospěli lékaři. Neměl jsem symptomy. A jak jsem říkal, 97 procent obyvatel u nás prodělá tuto nákazu bez příznaků. Bohudík se mi podařilo zařadit se do tohoto šiku bezpříznakových,“ prohlásil pětašedesátiletý šéf státu při návštěvě jednotky vojsk ministerstva vnitra v hlavním městě Minsku, která je určena k potlačování vnitrostátních nepokojů.

Lukašenko vládne Bělorusku tvrdou rukou více než čtvrtstoletí. Zemi čekají 9. srpna prezidentské volby, ve kterých dlouholetá hlava státu usiluje o další mandát, a to navzdory stoupající nespokojenosti s ekonomickou situací, potlačováním svobod i Lukašenkovým přístupem k pandemii covidu-19.

V Bělorusku úřady od začátku pandemie zaznamenaly 67 366 potvrzených případů nákazy, z toho 543 pacientů trpících dalšími nemocemi covidu-19 podlehlo. Ukrajina, která má čtyřikrát více obyvatel, hlásí 66 575 případů a 1629 úmrtí. Bělorusko ale provedlo zhruba o třetinu více testů než sousední země.

frantacizek ( 29. července 2020 00:13 )

a taky traktor terapy na poli nebo svěžím ranním během doporučoval soudruh Lukašenko, prostě klasická ruská baza, dril.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud