Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Ve Francii kvůli koronaviru zavírají pláže. Mladí lidé se hromadně nakazili v barech

Autor: ČTK - 
27. července 2020
15:00

Místní úřady v bretaňském městě Quiberon znovu od pondělního večera zakázaly přístup na pláže, do parků a zahrad tohoto turistického letoviska na západě Francie. Důvodem je prudký přírůstek nových případů nákazy koronavirem zejména mezi mladými lidmi, uvedla v pondělí agentura AFP. Zákaz byl vyhlášen už v neděli večer po zjištění nových 54 případů nákazy ve městě.

Pláže, parky a veřejné zahrady města na stejnojmenném poloostrově jsou tak nyní pro veřejnost uzavřeny od 21:00 do 07:00 SELČ. Podobné nařízení podle AFP vydal také starosta sousední obce Saint-Pierre Quiberon.

Dosud bylo zjištěno 54 případů, které představují vysoké riziko dalšího přenosu. Zjišťovaní kontaktů těchto nově nakažených pokračuje,“ zdůraznila prefektura. Mladí lidé se podle ní nakazili na soukromých večírcích či při zábavě v barech, charakteristický pro tyto situace je velký počet kontaktů.

Ve Francii se výskyt nákazy znatelně zvyšuje

Prefektura poukázala na škodlivé důsledky takto uvolněného chování v dobách pandemie nemoci covid-19. Připomněla také, že od čtvrtka jsou roušky na obličeji povinné i na tržištích pod širým nebem a na jiných hojně navštěvovaných místech.

V sobotu francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran vyzval mladé lidi k „ostražitosti“.

Kvůli nejistotě související se zdravotním stavem a uzavřením velkých částí hranice dalo letos mnoho Francouzů přednost letním prázdninám ve vlasti. Výskyt nákazy koronavirem se nyní ve Francii, podobně jako v několika dalších evropských zemích, zřetelně zvyšuje, s více než tisícovkou nových případů denně.

Přes 30 000 mrtvých z téměř 218 000 nakažených

Podobných denních přírůstků přitom země dosahovala na začátku května, kdy začala uvolňovat restriktivní opatření zavedená v boji s nákazou. Vláda také doporučila podnikům, aby si udělaly zásoby roušek na dobu deseti týdnů pro případ, že by epidemie znovu propukla plnou silou, připomněla AFP.

Ve Francii, která má zhruba 68 milionů obyvatel, si pandemie způsobená koronavirem vyžádala přes 30 000 mrtvých z téměř 218 000 nakažených.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud