„S Janičkou jsme byly odhodlané jet na Korfu, ona tam jezdí pravidelně a já už také trochu. Ale ona sama ten pobyt zrušila a obě jsme zůstaly v Česku,“ přiznala Janžurová v rozhovoru pro Frekvenci 1.

Její kamarádka a kolegyně Paulová však dovolenou nezrušila jen tak, měla pro to naopak dobrý důvod – v současné situaci ohledně koronaviru nechce riskovat. „Dostaly jsme obrovský strach z toho, co nás tam čeká. Že se někde v letadle nebo na ostrově nakazíme a bude malér. Mám z té nemoci strach,“ dodala oblíbená herečka.

Místo pláže tak volné chvíle stráví na své chalupě. Přitom do Řecka by herečky i nyní vyrazit mohly, země je pro turisty otevřená. Cestující ale musí nejpozději 48 hodin před vstupem do země vyplnit v angličtině či němčině elektronický formulář, v němž se vyplňují informace o turistovi, jeho plánovaném pobytu v Řecku. Uvádí se tam též kontaktní osoby, které musí být informovány v případě onemocnění.

VIDEO: Nestárnoucí Jana Paulová (65) už stihla předsmrtný úklid! Proč se do něj pustila?

Video
délka: 04:18.00

Nestárnoucí Jana Paulová (65) už stihla předsmrtný úklid! Proč se do něj pustila? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Pro Janu s Ivou by to ale jistě bylo stresující, a tak raději zůstanou v Česku. Ostatně se zdá, že název jejich komedie Sbohem, zůstávám! se jim tak trochu přenesl do života. Alespoň představení snad na letní scéně Kalichu pod Žižkovskou věží ještě odehrají.

Komedie je v programu 22. srpna, Janžurová ještě předtím ale 1. a 3. srpna odehraje představení Veletoč. Bude to pro ni návrat na scénu po dlouhých pěti měsících.

VIDEO: Iva Janžurová: Kolegyním vždycky nadržuju! 

Video
délka: 07:21.48

Iva Janžurová: Kolegyním vždycky nadržuju! Hana Höschlová

Fotogalerie
32 fotografií