Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Pouť do Mekky čeká nebývalé omezení. Kvůli koronaviru nesmí dorazit nikdo z ciziny

Autor: ČTK - 
23. června 2020
10:05

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru zakáže cestování na pouť do Mekky ze zahraničí. Hadždž, jak je pouť v arabštině nazývána, tak bude umožněna jen omezenému počtu občanů a stálých obyvatel Saúdské Arábie, informoval v pondělí Rijád. Chce tak zajistit dodržování vzdáleností mezi lidmi.

Pouť do Mekky má začít koncem července. Loni hadždž, který má vykonat každý muslim, pokud mu to prostředky a zdraví dovolí, podniklo 2,5 milionu věřících.

Letos poprvé v moderních dějinách nebude muslimům z celého světa umožněno pouť podniknout, uvedla agentura Reuters. „Toto rozhodnutí bylo přijato, abychom zajistili bezpečný průběh hadždže v hlediska veřejného zdraví, přičemž budeme dodržovat všechna preventivní opatření a nezbytná pravidla ohledně rozestupů mezi lidmi s cílem ochránit lidi před rizikem spojeným s touto pandemií a v souladu s učením islámu o zachování životů lidských bytostí,“ uvedlo ministerstvo, které má každoroční pouť na starost.

Počet nakažených koronavirem v Saúdské Arábii překročil 160 000, z nichž 1307 lidí zemřelo. V posledních dvou týdnech počty nově nakažených rostou.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud