Cestování na kolejích je bezpečnější: Vlaky dezinfikují 5 hodin!

Cestování na kolejích je bezpečnější: Vlaky dezinfikují 5 hodin!  (Autor: archiv)
Autor: komerční sdělení - 
9. června 2020
09:18

Vyrazit na výlet vlastním autem, nebo odhodit obavy z koronaviru a znovu si užít jízdu vlakem? České dráhy jako národní dopravce dělají vše pro to, aby cestujícím nehrozilo žádné riziko. Každý den dezinfikují ozonem 2000 vozů! Navíc ve vlacích testují speciální nanonástřik, který brání šíření virů.

Nejdřív uklidit, pak pořádně vydezinfikovat. Tak probíhá údržba vagonů, když z nich vystoupí poslední cestující. Cestování je díky tomu bezpečné. „V rámci boje s koronavirem jsme zařadili do běžného čištění souprav intenzivní dezinfekci, která odstraňuje riziko přenosu viru během cestování našimi spoji,“ říká Tomáš Mohr, ředitel odboru provozu osobní dopravy.

Dezinfekce se týká všech vozů. „V rámci výchozího, vratného a základního úklidu takto denně ošetříme tisíce vozů, které vypravujeme po celém Česku. Úklidové firmy se zaměřují především na dezinfekci ploch, kterých se lidé dotýkají. Jde o madla, kliky nebo tlačítka,“ popisuje Mohr.

Úklidové firmy používají na dezinfekci například i generátory ozonu. Ten dlouhodobě likviduje nebezpečné viry, bakterie a plísně. Je účinný a provádí se po rozsáhlém úklidu vozu. Po uschnutí vytřeného interiéru se zapojí generátor ozonu, který se nechá působit ve voze až několik hodin. Celková doba celé operace je přibližně pět hodin, což vyžaduje dlouhodobější odstavení vozidel.

„Ozonizací, která představuje dlouhodobou ochranu našich cestujících a zaměstnanců před šířením koronaviru, prošlo mnoho set osobních vozů určených jak pro dálkové, tak pro regionální a příměstské vlaky. Generátory vytvářející ozon jsou umístěny například na našich pracovištích údržby v Praze, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a také na Moravě. K provedení dezinfekce ozonem jsou každý den přistavované další vozy,“ vysvětluje Tomáš Mohr.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud