Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Nemáte peníze na zaplacení elektřiny nebo telefonu? Zajistěte si slevu! Jak na to?

Autor: Radka Růžičková - 
10. června 2020
05:30

Koronavirus ohrožuje nejen naše zdraví, ale i peněženku. Řada lidí kvůli němu přišla o své příjmy, složenky a faktury ale chodí dál. Negativní důsledky omezeného fungování ekonomiky pociťují už dvě třetiny lidí v Česku.

Propad příjmů v některých domácnostech je kritický. Podle průzkumu pro Mutumutu bojuje zhruba desetina dotázaných s poklesem příjmů o tři čtvrtiny! Jedna třetina případů uvádí propad rodinných příjmů o polovinu.

Odklad musí dát jen banky

Zatímco bankám a splátkovým společnostem stát nařídil, aby lidem ve finanční tísni odložily splátky hypoték i spotřebitelských úvěrů, pro jiné firmy to neplatí. Dodavatelé energií, mobilní operátoři, pojišťovny a další společnosti, kterým musí většina Čechů měsíc co měsíc posílat peníze, tak mohou platby nadále vyžadovat. Některé firmy ale udělaly vstřícný krok a lidem v nouzi se snaží pomáhat. Záleží na konkrétní firmě a její benevolenci či ochotě pomoci.

Vždy je ale nutné firmu kontaktovat a na »krizových« pravidlech se s ní domluvit. „Je důležité, aby lidé vzniklé finanční potíže řešili aktivně, včas a ideálně ještě dříve, než se dostanou do zpoždění s platbou,“ radí Ivana Buriánková z Generali České pojišťovny.

Je důležité, aby lidé vzniklé finanční potíže řešili aktivně, včas a ideálně ještě dříve, než se dostanou do zpoždění s platbou. Je důležité, aby lidé vzniklé finanční potíže řešili aktivně, včas a ideálně ještě dříve, než se dostanou do zpoždění s platbou. | Profimedia

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa