Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Řecko otevře i pro Čechy na začátku prázdnin. Testovat se bude už na letištích

Autor: ČTK - 
20. května 2020
19:05

Řecko zahájí letošní turistickou sezónu 15. června a od 1. července budou možné přímé mezinárodní lety do turistických destinací v zemi, oznámil ve středu řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Podle deníku Kathimerini budou zdravotníci provádět testy na koronavirus na letištích. Premiér dnes také oznámil pro turistickou sezónu snížení DPH u veřejné dopravy, letních kin či nealkoholických nápojů.

Od 15. června budou moci v Řecku otevřít všechny hotely, včetně sezónních. Už od 1. června se mají v zemi otevřít hotely s celoročním provozem, které byly od března zavřené kvůli pandemii covidu-19.

Premiér Mitsotakis ve středu v televizním projevu také oznámil, že návštěvníci budou podrobováni testům na koronavirus a že místní úřady budou dodržovat přísné zdravotnické protokoly. Dodal ale, že by to nemělo „zastínit naše jasné slunce a přírodní krásy Řecka“.

Mitsotakis také připomněl, že Řecko mělo relativně nízké počty nakažených i úmrtí v této pandemii. „Udělali jsme z naší země příklad hodný následování ve zvládání této zdravotnické krize,“ řekl premiér desetimilionové země, v níž se dosud potvrdilo jen 2850 případů nákazy koronavirem. Z toho 166 nakažených zemřelo.

Řekové budou platit nižší daně

Řecký premiér dnes také oznámil, že od 1. června do 31. října se v zemi sníží daň z přidané hodnoty (DPH) na veřejnou dopravu, vstupenky do venkovních kin, na kávu a nealkoholické nápoje z 24 procent na 13 procent.

Také Řecko začalo tento měsíc s uvolňováním karanténních opatření přijatých před dvěma měsíci kvůli šíření koronaviru. V neděli se poprvé opět mohli věřící účastnit bohoslužeb, v pondělí se otevřely archeologické památky a příští týden mohou začít opět fungovat restaurace, kavárny a bary. Na 15. června vláda naplánovala také otevření muzeí.

naidka ( 20. května 2020 19:48 )

S cestovkou se dá domluvit hladce a né, že né.
Měli jsme odcestovat 7.7. a zažádali odložení dovolené o rok. Bylo nám to bez průtahů umožněno s tím, že nám ponechají i klubové šeky, co jsme dostali na tento rok, záloha se převede také + bonus 25%. Výběr termínu a destinace podle vlastního uvážení. To jde.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud