Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Otevřené hotely, kina, restaurace i bazény u českých hranic: Sasko čeká „historický den“

Autor: ČTK - 
12. května 2020
18:30

S Českem sousedící Sasko bude mít od pátku nejvolnější režim v celém Německu, pokud jde o opatření proti koronaviru. Otevírat znovu mohou restaurace, hotely, kina, koncertní sály nebo sportoviště. Dohodla se na tom ve středu saská vláda. V platnosti zůstávají omezení týkající se kontaktu na veřejnosti a také nošení roušek v obchodech a prostředcích veřejné dopravy.

Saská ministryně zdravotnictví Petra Köppingová ve středu v souvislosti s uvolňováním opatření mluvila o historickém dni. Její vládní kolega a ministr hospodářství čtyřmilionové spolkové země Martin Dulig hovořil zase o odvážném kroku.

Sasko, které dosud zaznamenalo kolem 5000 infekcí a 190 úmrtí, umožní otevřít třeba také divadlům, literárním domům, fitness studiím a venkovním bazénům, hernám či zábavním parkům. Vždy je ale nutné dodržet příslušné hygienické předpisy. V případě restaurací to znamená například dodržení minimálních odstupů mezi stoly nebo zákaz, aby u jednoho stolu seděli lidé z více než dvou domácností.

Bavorsko otevře restaurace až 25. května

Nadále zavřené naopak zůstávají vnitřní bazény, sauny, veletrhy, diskotéky, kluby nebo nevěstince.

K postupnému návratu k běžnému životu nyní přistupují všechny spolkové země. Například v Bavorsku, které také sousedí s Českem, se ale vnitřní prostory restaurací otevřou až od 25. května. Tedy stejně jako v Česku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa