Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Polojasno 12°C

Zdravotní sestra se nakazila od pacienta koronavirem: Po 5 týdnech na ventilátoru zemřela

Autor: rc - 
15. května 2020
15:24

Pět týdnů bojovala připojená k ventilátoru o život zdravotní sestra Onyenachi Obasiová. Jednapadesátiletá sestra zasvětila svůj život pomoci druhým a obětavě se starala o pacienty při pandemii koronaviru. Ovšem od jednoho z pacientů se nakazila novým typem koronaviru covid-19  a svůj boj o život prohrála.

Zdravotní sestra Onyenachi Obasiová věnovala svůj život práci v nemocnici. Její rodina uvedla, že svůj život zasvětila tomu, co milovala nejvíce. Jednapadesátiletá žena nepolevila ve své práci ani ve chvíli, kdy Velkou Británii zasáhla pandemie koronaviru. Obasiová neváhala a pokračovala ve své práci v jedné z londýnských nemocnic, aby pomohla nakaženým a jejich rodinám.

Ovšem nakonec skončila na nemocničním lůžku sama. Starala se o jednoho z pacientů nakažených koronavirem a o několik dnů poté sama onemocněla. Její stav se zhoršoval, až nakonec musela být připojená k ventilátoru. O život bojovala dlouhých pět týdnů, před čtyřmi dny však svůj boj prohrála. „Jsme zdrcení. Byla opravdu milující, úžasný člověk. Byla dokonalým příkladem bezpodmínečné lásky a všemi milována. Byla tak obětavá a vždy naslouchala – brala lidi takové, jakými byli,“ uvedla její neteř Ijeoma Uzoukwuová pro britský deník Daily Mail s tím, že kvůli restrikcím nemohla ani sedět vedle jejího lůžka a říct jí sbohem.

Obasiová vychovávala devatenáctiletého syna, který nyní zůstal sám. „Byli sami a ve všem se spoléhal na ni,“ dodala Uzoukwuová s tím, že vyhlásili veřejnou sbírku, aby mohli uspořádat pohřeb, jaký si zaslouží, a zároveň zbytek peněz věnovat jejímu synovi.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa