Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Mynářova zabijačka je dle policie přestupek. Exšvagr Zeman zmínil „papalášské“ manýry

Autor: ČTK - 
24. dubna 2020
13:02

Zabijačku, která se před týdnem uskutečnila u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech a na kterou upozornily Blesk Zprávy, vyhodnotili policisté jako přestupek. Spočívá podle nich v porušení zákazu shromažďování povoleného počtu osob. O přestupku policie informovala Krajskou hygienickou stanici ve Zlíně, která je kompetentní rozhodnout o případné sankci, uvedl dnes policejní mluvčí Petr Jaroš. K případu se vyjádřil i bývalý švagr Vratislava Mynáře Libor Zeman.

Podle Venduly Ševčíkové z krajské hygienické stanice hygienici tento týden skutečně od policie přijali oznámení o prošetření přestupku spočívajícího v porušení zákazu volného pohybu osob. „Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně posoudí skutková zjištění a okolnosti případu,“ uvedla dnes na dotaz ČTK bez bližších podrobností Ševčíková.

O zabijačce pořádané během vyhlášeného nouzového stavu, kdy jsou hromadné akce i sdružování zakázané, informoval o víkendu Blesk. Napsal, že se jí zúčastnilo šest lidí. „Média rozpoutala hon na základě informace od mého bývalého švagra Libora Zemana, který udal svého tchána, jednoho z účastníků. Je to naprosto absurdní, trapné a ukazuje se, na jak laciné vějičky média i v době řešení pandemie naskakují,“ uvedl Mynář v pondělním prohlášení k zabijačce.

Podle Libora Zemana však lidé v demokracii dohlížejí na volené politiky i na nevolené úředníky a platí v ní rovnost. „Spor se svým bývalým švagrem neberu osobně, ale principiálně. Chybuji já i pan kancléř. Nebylo by však vhodnější namísto dehonestace typu „udavač“ poučení, že lidé jsou velmi citliví i jen na zdání „papalášských“ manýrů a zdání nerovnosti, zvláště pak v této náročné době?“ uvedl ve vyjádření zaslaném ČTK Zeman.

Prezidentův kancléř Mynář je přesvědčen o tom, že při domácí zabijačce prasete dodržel předpisy platné ve stavu nouze. Odmítl, že by pořádal zabijačku s hostinou, šlo podle něj o sanitární porážku prasete a jeho rozporcování. Testy na koronavirus, které účastníci porážky absolvovali, si podle něj koupila jeho lékařka.

Už dříve se Mynář hájil tím, že porážka byla nutná kvůli stavu prasete. Uskutečnila se podle něj ve stanu na trávě v místě, kde má trvalé bydliště. „Nebyli tam kamarádi, ale příbuzní, nejbližší spolupracovníci a řezník,“ uvedl Mynář. Při usmrcení byli podle něj potřeba kvůli síle zvířete minimálně čtyři lidi.

PPP150W ( 25. dubna 2020 08:37 )

Z několika příspěvků "uvědomělých" pisatelů soudím, že jim víc vadí morální poklesek bývalého švagra, než nezákonné jednání pana Mynáře, které navíc není žádnou novinkou a prvotinou. Pan Zeman asi dobře věděl proč z té rodiny pryč a NBÚ zase dobře věděl, proč pan Mynář nedostal prověrku. Už ten fakt sám o sobě říká, že minulost kancléře zatěžuje nezákonné kednání. O to udivující je, že je takovému člověku umožněno stát po boku hlavy státu.

Michal nobl ( 24. dubna 2020 19:26 )

Jestlipak uz hradní Pandrhola vyvěsil ty jitrnice po stromech podel sjezdovky a pivo teče potokem z Osvetimanskyho rybnika.Cunik jako cunik.

milan59 ( 24. dubna 2020 19:12 )

Kolik lidí odstraňovalo sochu Koněva v Praze? Měli taky dvoumetrové odstupy ??

majojo ( 24. dubna 2020 17:11 )

Takže exšvagr? Tak to je jasné, kdo to roztroubil. Udávat, milý pane, i když exšvagra a navíc Mynáře, se nemá.

motola ( 24. dubna 2020 16:30 )

žádný švagr obyčejný sprostý dobytek udavač jak říkala jeho známa v tramvaji je to prý závistivý kok.t!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud