Tisíce lidí zaplavily turistické zóny po uvolnění karantény: Strach z další pandemické vlny

7. dubna 2020
05:00

Čínští obyvatelé vzali o víkendu útokem turistické atrakce! A to navzdory tomu, že epidemie koronaviru není v zemi u konce. Na některých místech byly pohromadě tisíce lidí.

Epidemie koronaviru není v Číně u konce, i přesto se ale tisíce lidí rozhodly vyjít do ulic nakupovat či obdivovat krásy země. Podle CNN se v horském parku Chuang-šan v provincii An-chuej o víkendu sešly tisíce lidí. 

Občané zřejmě touží po měsících omezení po volnosti. Úřady ale podnikly velice neobvyklý krok. Vydaly oznámení o tom, že park dosáhl denního limitu 20 000 návštěvníků. Další se tedy do areálu nedostali.

V Šanghaji pak lidé vzali útokem slavné nábřeží Bund. To bylo plné nakupujících turistů. Podobně tomu bylo u restaurací, které jen pár dní zpět byly prázdné. V Pekingu se pro změnu zaplnil městský park. Čína se na začátku epidemie nemoci covid-19 potýkala s obrovským nárůstem nemocných a mrtvých. 

Hrozí další vlna nemoci?

Denně měli stovky nově nakažených, v současné době to jsou ale jen desítky. Podle CNN bylo v pondělí jen 39 nově nakažených. Doposud měla Čína 82 641 nakažených a 3335 mrtvých. Vláda se proto zřejmě rozhodla uvolnit některá z opatřeních.

Odborníci na zdraví vyzývají veřejnost, aby i nadále postupovala opatrně. „Čína není na konci, ale vstoupila do nové fáze,“ řekl pro časopis Health Times Čeng Kuang, hlavní epidemiolog Čínského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí.

Hongkongský epidemiolog Yuen Kwok-yung řekl novinářům, že by vlivem uvolněných opatření mohlo dojít k „nové vlně“ rozšíření koronaviru. Bojí se toho, že by se infekce do země dostala z Evropy a USA. 

California ( 8. dubna 2020 01:51 )

Presne tak!

California ( 8. dubna 2020 01:46 )

Ty hajzle, pokud je napsano USA a Zapad..tak ti to spino nevadi.

y1xcvbnm ( 7. dubna 2020 19:47 )

nevěřím že to byli netopýři, ty už jí hodně dlouho a nic ale virus se záhadně objevil v místě kde jsou utajované laboratoře, není to divné???

marmat ( 7. dubna 2020 18:58 )

Autoři titulků.....
Vždy k titulku poplašné zprávy přidejte stát/zemi původu !!!
Děkuji .

Baijiu ( 7. dubna 2020 15:20 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud