Johnsonova těhotná přítelkyně má zřejmě koronavirus. Britský premiér se stále léčí

Autor: sab - 
4. dubna 2020
20:31

Poté, co se nákaza koronavirem prokázala u britského premiéra Borise Johnsona, to vypadá, že nemoc covid-19 má i jeho snoubenka Carrie Symondsová. Ta je navíc v pokročilém stádiu těhotenství. Porodit by měla v létě, pár také plánuje svatbu. Premiér Johnson zůstává v karanténě, odkud i pracuje. Přes sociální sítě aktivně prosí britské občany, aby nevycházeli z domu.

Minulý týden oznámil, že má koronavirus její snoubenec a britský premiér Boris Johnson. Teď už má příznaky koronaviru i jednatřicetiletá Carrie Symondsová.

„Minulý týden jsem strávila v posteli s hlavními příznaky koronaviru. Nemusela jsem být testována a po sedmi dnech odpočinku se cítím silnější a zlepšuje se to,“ napsala na twitter.

S premiérem Johnsonem je čeká svatba. V létě má totiž Symondsová porodit potomka. Pár to oznámil před pěti týdny.

K prohlášení pak ještě dodala: „Těhotenství s covid-19 je očividně znepokojující. Pokud jde o další těhotné ženy, přečtěte si prosím a postupujte podle nejaktuálnějších pokynů, které mi připadají uklidňující.“ K tomu sdílela odborný text.

Těhotné ženy jsou podle britských expertů v rizikové skupině. V Británii už je nakaženo téměř 42 tisíc lidí. Na nemoc covid-19 jich zde už přes 4 300 zemřelo. 

Mezitím britský premiér na své sociální sítě umístil několik příspěvků s prosbou, aby lidé zůstali o tomto víkendu i v dalších dnech doma. Prosí Brity, aby nechodili do parků ani na procházky nebo na pláž.

Stále všechny příznaky neodezněly

Předseda vlády tráví karanténu v sídle britských premiérů v Downing Street. Tu měl už včera opustit. Podle videa, které natočil, má ale stále horečky, a proto zůstane v izolaci.

„I když se cítím lépe a dokončil jsem sedm dní izolace, bohužel mám stále jeden z příznaků, malý příznak, stále mám teplotu,“ řekl a dodal: „Takže v souladu s vládními radami musím pokračovat ve své izolaci, dokud ten symptom sám nezmizí.“

Jeho oficiální mluvčí také novinářům řekl: „Má i nadále mírné příznaky, zejména vysokou teplotu.“

Jaký bude mít vliv koronavirová krize právě na plánovou svatbu Johnsona s přítelkyní, není úplně jasné. Přesné datum plánované svatby dosud neoznámili. Jejich svatba ale bude unikátní. Bude to poprvé za 250 let, co se bude ženit britský premiér v době, kdy zastává roli předsedy vlády. 

Pětapadesátiletý Johnson už byl dvakrát ženatý. S poslední manželkou Marinou Wheelerovou žili odloučeně a oficiálně se rozvedli až v únoru. Dětí už má Johnson nejspíš pět. O své rodině ale nemluví, a tak přesné číslo nikdy nepotvrdil.

I když Symondsová není zatím plnohodnotnou první dámou Velké Británie, žije s premiérem na Downing street. Pár se rozhodl žít ve větším bytě se čtyřmi ložnicemi v Downing Street č. 11. To znamená vedle menší oficiální rezidence premiérů se dvěma ložnicemi. Ta má číslo 10.

liskabystrouska ( 5. dubna 2020 08:34 )

to nedopadne dobre

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud