Přijeli z Rakouska a měli horečky, zasahujícím policistům nic neřekli! Policejní stanici museli vyklidit

Autor: luv - 
2. dubna 2020
15:23

Středeční večer byl pro policisty z Košíř nečekaně náročný. Přijeli do jednoho z bytů k oznámené hádce dvou mužů, a místo toho museli řešit mnohem závažnější situaci. Muži totiž měli příznaky koronaviru a později vyšlo najevo, že se nedávno vrátili z Rakouska! Stanici v Nových Butovicích, kde policisté slouží, museli vyklidit. I pražští strážníci se potýkali se ženou se zvýšenou teplotou - ta zase běhala po ulici opilá jen v tričku.

„Krátce po 18. hodině přijal operační důstojník oznámení o hádce mezi dvěma muži v pražských Košířích. U těchto osob bylo později zjištěno podezření na nákazu nemoci COVID -19,“ uvedla ke středečnímu incidentu policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Z tohoto důvodu policisté ihned přijali stanovená opatření v souvislosti s kontaktem s nakaženou osobou,“ řekla pro Blesk.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Stanici v Běhounkově ulici v Nových Butovicích museli vyklidit.

Mluvčí nekomentovala, zda je někdo z policistů v karanténě, ani to, jak událost ovlivní chod stanice. Celkově měla Policie ČR v úterý v karanténě 636 lidí, z nich je 22 pozitivně testovaných na COVID-19.

Podle informací Aktu.cz se muži s horečkami léčili doma a policistům při prvním kontaktu všechno zapřeli, čímž je ohrozili. Zasahující policisté jsou údajně nyní doma, všechno, s čím přišli muži zákona do kontaktu a co měli na sobě, muselo projít okamžitou dezinfekcí. 

Video Policie přijela k hádce dvou mužů. Poté se zjistilo, že mají příznaky koronaviru. - Aktu.cz

„Rovnou na trestňák, vazba. Finanční náhrada za vše. Doufám, že policisté budou v pořádku!“ rozhořčeně reagoval na sociální síti Jarda. Není sám, mnoho dalších uživatelů vyjadřuje podporu policistům a chování nezodpovědných mužů odsuzují. 

Měla být v karanténě

Problém s potenciálně nakaženou museli řešit také pražští strážníci. Ve středu po osmé večer jeli prověřit oznámení o ženě, která u stanice Ládví běhala jen v tričku a navíc bez roušky, která je na veřejných prostranstvích povinná. „Na výzvy strážníků zjevně podnapilá žena nereagovala, chovala se agresivně a snažila se je napadnout. Hlídce se podařilo jí zklidnit až pomocí donucovacích prostředků,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Ernestová. Nadýchala 2,31 promile! Ženu záchranáři následně převezli do nemocnice, kde konečně přiznala barvu - byla jí prý uložená karanténa a navíc měla 37,5stupňovou teplotu! 

„Na základě těchto skutečností jí byly na místě odebrány vzorky za účelem provedení testu. Zasahující hlídka z preventivních důvodů ukončila službu a strážníci nyní čekají na výsledky, které by měly být známy ještě během dnešního (čtvrtečního, pozn. red.) dne,“ dodala Ernestová s tím, že celý případ předali strážníci republikovým policistům.

V těchto chvílích by lidé měli být opatrní a chránit nejen sebe, ale i své okolí. To tihle muži a žena evidentně neudělali a ohrozili tak ty, které teď tolik potřebujeme. 

lapak ( 2. dubna 2020 17:48 )

pakáž střískat,pak znovu a ještě jednou!!jen by mě zajímalo proč na hranicích je nikdo nekontroloval nešetřil!! to se k nám mají vrátit romové s anglie prý deset tisíc to bude veselo proč máme trpět!!!

jebuto ( 2. dubna 2020 17:34 )

Strážníci se potýkali se ženou se zvýšenou teplotou - ta zase běhala po ulici opilá jen v tričku. Tak to byla Evička tričko.

jebuto ( 2. dubna 2020 17:31 )

Tyhle hňupy co se vrátí z Rakouska atd. a nenahlásí to by měli hromadně zavírat do velké místnosti a neléčit je. Buď se uzdraví nebo ne. Že je to nehumánní? A od nich to humánní je?

jedova11 ( 2. dubna 2020 16:47 )

Obecné ohrožení!!!! V nouzovém stavu bez pardonu každému a úhradu škody. Úmyslně roznasi virové onemocnění

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud