Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Lékař v karanténě, pohotovost zavřená! Zoufalství Veroniky, které onemocněl syn (3)

Autor: sla - 
19. března 2020
13:57

Karanténa komplikuje běžný život i přístup k lékařské péči. Své o tom ví i maminka z Liberce Veronika Slavíková (35). Její syn Jakub (3) má zánět středního ucha, ale...

„Chtěla jsem jít se synem na ORL, jako obvykle. Na záněty trpí. Zavolala jsem předem, ale dozvěděla se, že pan doktor je v karanténě. Odkázali mě na pohotovost,“ popisuje Slavíková. ORL pohotovost v liberecké nemocnici byla však uzavřena. „Z důvodu nedostatku lékařů jsme ji byli nuceni v některé dny uzavřít,“ říká Václav Řičář, mluvčí liberecké nemocnice.

„Vlastně jsem byla snad i ráda. Do nemocnice je nyní jediný přístup, a to přes třídící stan,“ popisuje maminka. Kontaktovala proto dětskou lékařku. „Paní doktorka nás nejdříve odmítla, že to musí řešit ORL. Nakonec nám pomohla,“ říká Slavíková.

Veronika se synem Jakubem  se poctivě chránili. Veronika se synem Jakubem se poctivě chránili. | archiv Blesku

Ordinace bez hraček

„Ordinace byla prázdná, všechny šuplíky, kde běžně bývají hračky, byly zalepené, pastelky schované, židličky zajištěné tak, aby na nich děti nemohly sedět, jak bylo běžné před karanténou. Všichni, které jsem potkala, měli na sobě roušku, nebo šálu,“ popisuje svou zkušenost.

Do lékárny po jednom

„Do lékárny se vstupovalo pouze po jednom. Fronta byla dlouhá, ale hlavně proto, že všichni poctivě dodržovali velké rozestupy. Nikdo jako dřív nebyl nervózní, nerozčiloval se, a to teď všechno trvá mnohem déle. Hlavně ať to všichni ve zdraví přežijeme,“ dodává. 

Fronta byla  dlouhá, ale  hlavně proto, že  všichni poctivě  dodržovali velké  rozestupy. Fronta byla dlouhá, ale hlavně proto, že všichni poctivě dodržovali velké rozestupy. | archiv Blesku
Video  Testovat by se měly jen rizikové skupiny. Mladí, nezahlcujte systém, jinak testy dojdou, říká expert  - Blesk TV
Video se připravuje ...

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa