Zeman natočil projev o koronaviru. Prima poselství Čechům odvysílá ve čtvrtek večer

Aktualizováno -
18. března 2020
16:00
Autor: ČTK - 
18. března 2020
14:30

Prezident Miloš Zeman ve středu na zámku v Lánech natočil projev, řekl novinářům jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Televize Prima projev odvysílá podle informací Blesk Zpráv ve čtvrtek v 19:25.

Očekává se, že prezident se v projevu vyjádří k aktuální situaci v boji proti šíření nového typu koronaviru. Adam Halmoši z redakce zpravodajství TV Prima řekl, že se k tomu vyjádří mezi 15:00 a 16:00. Frekvence 1 původně uvedla, že Zemanův projev by měla televize odvysílat už ve středu. Ovčáček nakonec potvrdil informace Blesk Zpráv, že Prima odvysílá poselství ve čtvrtek v 19:25.

Ředitel České televize Petr Dvořák kvůli projevu napsal dopis kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi. Žádá ho v něm, aby mohla veřejnoprávní televize přenos odvysílat souběžně s TV Prima. Argumentuje větším dosahem pro diváky i tím, že stejně se postupuje v případě Zemanova vánočního poselství, které vyrábí Nova, ale vysílají ho i další média.

Poznamenal, že „snad nejvýznamnější rolí televize veřejné služby v těchto dnech je aktuální zpravodajství týkající se rizik spojených s šířením nového koronaviru“ a informovat veřejnost, jak se před ním chránit či se s ním vypořádat.

Zeman už v minulém týdnu prostřednictvím vyjádření svéhomluvčího na twitteru opakovaně podpořil vládní opatření proti šíření nového koronaviru a vyzval lidi k dodržování nařízení vlády. Není podle něj čas na sobectví, smlouvání a handrkování. Všichni musí projevit bezpodmínečnou solidaritu. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že Česká republika krizovou situaci překoná. Lidé podle něj nemají podléhat strachu a panice.

Volencak ( 8. května 2020 01:04 )

.tg.bb, ale ona nikdy nebyla v KSČ.

Volencak ( 8. května 2020 00:55 )

Mislivče, je to zajímavé, že oba dva i Nývlt jsou od "N".

Volencak ( 8. května 2020 00:53 )

Je to Nývlt!

Volencak ( 8. května 2020 00:52 )

A kdo to bude v TV? Zeman, nebo to hloupé a sprosté prase Nývlt?

kurna1 ( 20. března 2020 16:31 )

hurryde dej pozor, a´t ti nepraskne žilka můžeš to mít zasebou a nemusíš ani čekat na koronavirus - hovado

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud